Klepacka wicemistrzynią świata

Zofia Klepacka obroniła tytuł drugiej na świecie żeglarki w klasie RS:X. W zakończonych dziś w Kadyksie Mistrzostwach Świata lepsza od niej okazała się tylko reprezentantka Izraela Lee Korzits. Mężczyźni wracają do kraju bez zdobyczy medalowych.

 

Zaplanowane na dzisiaj wyścigi medalowe zostały ponownie odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne. Mistrzynią świata została Izraelka – Lee Korzits. Zofia Klepcka ponownie uplasowała się na drugim miejscu. Polka straciła do zawodniczki z Izraela cztery punkty. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka Włoch – Alessandra Sensini. Świetną dyspozycję potwierdziła również Maja Dziarnowska. Polka została sklasyfikowana na 5. miejscu. Tegoroczne Mistrzostwa Globu odbywały się w niezwykle ciężkich warunkach. Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano aż siedem wyścigów. Klepacka po raz drugi z rzędu zdobyła srebrny MŚ. Na poprzedniej imprezie również triumfowała reprezentantka Izraela – Lee Korzits.

 

Klasyfikacja końcowa MŚ u wybrzeży Kadyksu

1. Lee Korzits (Izrael) 17

2. Zofia Klepacka (Polska) 21

3. Alessandra Sensini (Włochy) 27

———————————————————————-

5. Maja Dziarnowska (Polska) 55

 

 

—————————————————————————

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata niestety zawiedli nasi żeglarze. Przemysław Miarczyński został ostatecznie sklasyfikowany na 7. miejscu, a Piotr Myszka był dopiero 10. Polakowi nie udało się obronić sukcesu z zeszłorocznych MŚ. Myszka w australijskim Perth wywalczył tytuł wicemistrza świata. Polacy w tegorocznym czempionacie od początku spisywali się poniżej oczekiwań. Ich strata po jedenastu wyścigach do czołowej piątki jest niestety dość wyraźna. Mistrzem Świata w żeglarskiej klasie RS: X został Franuz – Julien Bontemps. Wyprzedził on w klasyfikacji Nicka Dempsey (Wielka Brytania) i JP Tobina (Nowa Zelandia).

 

Klaszfikacja końcowa MŚ

1. Julien Bontemps (Francja) 24

2. Nick Dempsey (Wielka Brytania) 26

3. JP Tobin (Nowa Zelandia) 31

————————————————————–

7. Przemysław Miarczyński (Polska) 53

10. Piotr Myszka (Polska) 85

11. Michał Majewski (Polska) 94

 

Przypomnijmy, że w klasie RS:X na Igrzyskach Olimpijskich reprezentację Polski będą reprezentować Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password