Kobiece kwalifikacje w piłce zakończone

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Reprezentacja Nowej Zelandii w finale turnieju kwalifikacyjnego strefy OFC po raz kolejny rozbiła Papuę Nową Gwineę. Tym razem wynik brzmiał 7:0. Tym samym reprezentacja ta zapewniła sobie udział w turnieju piłkarskim Igrzysk w Londynie. To już koniec kwalifikacji w piłce nożnej kobiet. Znamy wszystkie uczestniczki olimpijskiego turnieju.

Po zwycięstwie rezultatem 8:0 na własnym boisku, dziś, w stolicy Papui Nowej Gwinei, po raz kolejny wygrały z bardzo wysoką przewagą siedmiu bramek.  Do przerwy Nowozelandki prowadziły różnicą 4 bramek. Bramki dla Nowej Zelandii strzelały:  Sarah Gregorius (2), Hayley Moorwood, Hannah Wilkinson, Anna Green i Betsy Hassett. Jeden gol to bramka samobójcza.

Rezultat ten oznacza, że pewną kwalifikację na IO w Londynie wywalczyły reprezentantki Nowej Zelandii. Tym razem Papuaski musiały obejść się smakiem.

Wraz z ostatnim gwizdkiem w tym meczu akończyly się kwalifikacje do turnieju kobiecego w piłce nożnej. W turnieju kobiecym w Londynie zagrają zatem:

Wielka Brytania

Japonia

Korea Północna

RPA

Kamerun

USA

Kanada

Brazylia

Kolumbia

Nowa Zelandia

Szwecja

Francja

12 drużyn zostanie podzielonych na 3 grupy, w których gra będzie się toczyć na zasadzie każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze z trzecich miejsc awansują do ćwierćfinałów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password