„Kocham Warszawę, choć nie jest tak piękna jak Florencja”. Włoski sukces na kortach Legii!

Niedziela była ostatnim dniem pierwszej edycji turnieju tenisowego kobiet Warsaw Sports Group OPEN 2017 (ITF Womens Circuit, pula nagród: 25 000 USD + hospitality). Na kortach Klubu Tenisowego Legia przy ul. Myśliwieckej rozegrano dziś finały.

W grze podwójnej triumfowała para rozstawiona z numerem 1. – Białorusinka Wiera Łapko i Australijka Priscilla Hon, które pokonały polski duet Katarzyna Piter/Katarzyna Kawa 7:6(3), 6:4. Nasze tenisistki, rozstawione podczas WSG OPEN 2017 z dwójką, choć przegrywały w pierwszym secie 2:4, to doprowadziły do stanu 5:4 i miały do dyspozycji serwis. Niestety, w tej sytuacji więcej zimnej krwi zachowała para białorusko-australijska, która zwyciężyła w tie breaku. W drugiej partii Polki ani razu nie wyszły na prowadzenie i przegrały 4:6.

„Turniej była bardzo pozytywny, dziękuję polskiej publiczności” – stwierdziła po meczu 26-letnia Kasia Piter, która w singlu osiągnęła w Warszawie półfinał. „Pozdrawiam cię kochanie” – zwróciła się także do swojego chłopaka, Łukasza Kubota, który dziś w niemieckim Halle walczy w finale debla w turnieju ATP 500. Triumfatorki debla WSG OPEN 2017 otrzymały do podziału 1 437 dolarów, a finalistki 719 USD.

Włoszka Martina Trevisan w finale gry pojedynczej kobiet przeciwko Oldze Janczuk z Ukrainy podczas turnieju tenisowego Warsaw Sports Group Open 2017 PAP/Bartłomiej Zborowski

W finale singla Włoszka Martina Trevisan (209. WTA) – rozstawiona z numerem drugim, pokonała Olgę Janczuk (Ukraina, 296 .WTA – rozstawiona z nr 8.). Grająca bardziej agresywny tenis, urodzona we Florencji, 23-latka wygrała z młodszą o rok Ukrainką 6:2, 6:4, po godzinie i 33 minutach gry.

„Kocham Warszawę, choć nie jest tak piękna jak Florencja. Chcę tutaj wrócić, bo to był dla mnie bardzo dobry tydzień” – powiedziała Włoszka, której aby dostać się do kwalifikacji Wimbledonu brakuje dwóch miejsc w rankingu WTA. Obecna na kortach Legii trenerka Martiny, Tatiana Garbin (niegdyś ćwierćfinalistka Wimbledonu w grze podwójnej) stwierdziła, że już dawno nie widziała tak utalentowanej 16-latki jak Iga Świątek, która w 1. rundzie warszawskiego turnieju stawiła Trevisan twardy opór, przegrywając 2:6, 6:2, 2:6.

Nagrody oraz kwiaty wręczali tenisistkom, w obecności kamer i fotoreporterów, prezes Fundacji Warsaw Sports Group – Artur Bochenek, dyrektor turnieju WSG OPEN 2017 – Jerzy Hertel oraz prezes Toyota Motor Poland i Lexus Polska – Jacek Pawlak. Włoszka otrzymała czek na 3 919 dolarów, a Ukrainka musiała zadowolić się kwotą 2 091 USD.

Po finale singla miała także miejsce ceremonia wręczenia nagród w turnieju towarzyszącym imprezie ITF – WSG TENNIS’10 CUP. Mecze były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych (roczniki od 2008 do 2011), a uczestniczyły w nim dzieci z całej Polski.

Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję turnieju WSG OPEN i to najprawdopodobniej z podniesioną pulą nagród.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password