Kolarski 2017 rok – Kolejny udany sezon Katarzyny Niewiadomej

Czas na podsumowanie sezonu w kolarstwie szosowym kobiet. Kobiece kolarstwo w Polsce popularne jest dzięki Katarzynie Niewiadomej, która zakończony sezon może zaliczyć do udanych. Od przyszłego roku Polka będzie reprezentować barwy grupy Canyon SRAM Racing.

Strade Bianche i Trofeo Alfredo Binda

We włoskim klasyku rozgrywanym na szutrach Katarzyna Niewiadoma drugi raz z rzędu zajęła 2. miejsce. W końcówce Niewiadomej zwycięstwo odjechało w postaci Elisy Longo Borghini. Polka przegrała z Włoszką o 2 sekundy. Dwa tygodnie później w wygranym przez Coryn Riverę klasyku Trofeo Alfredo Binda, Eugenia Bujak zajęła 7. miejsce, a Katarzyna Niewiadoma była 8.

Belgia i Holandia

Kolejne, jeszcze cenniejsze zwycięstwo Coryn Rivera zaliczyła w wyścigu dookoła Flandrii. Młoda Amerykanka wygrała po sprincie z grupy. Katarzyna Niewiadoma była bardzo aktywna, ale zajęła tylko 8. miejsce. Potem przyszedł czas na Tryptyk Ardeński. W Amstel Gold Race, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege podium wyglądało tak stało. Katarzyna Niewiadoma trzykrotnie finiszowała na 3. pozycji za Anną van der Breggen i Elizabeth Deignan.

Wielka Brytania

Jedyne zwycięstwo w sezonie Katarzyna Niewiadoma osiągnęła w czerwcu w Wielkiej Brytanii. Polska kolarka triumfowała w pięcioetapowym wyścigu w dużej mierze dzięki zwycięstwu na pierwszym etapie. Podczas kolejnych odcinków zawodniczka WM3 Energie skutecznie broniła swojej przewagi.

Giro Rosa i Tour de France

Wyścig Giro d’Italia kobiet to najważniejszy wyścig dla kobiet w sezonie. Zmagania wygrała Anna van der Breggen przed Elisą Longo Borghini i Annemiek van Vleuten. Katarzyna Niewiadoma po dobrej jeździe zajęła 6. miejsce. Po raz pierwszy w historii rozegrano etap ze wspinaczką na Col d’Izoard. Po wspaniałym ataku wygrała Annemiek van Vleuten. Katarzyna Niewiadoma finiszowała na 9. miejscu.

Czwarte miejsca Eugenii Bujak

Dobrze w 2017 roku prezentowała się także Eugenia Bujak. Reprezentant Polski jeżdżąca w grupie BTC City Ljubljana zajęła 4. miejsce w dwóch wyścigach World Tour. Były to Grand Prix Plouay i Madrid Challenge by la Vuelta.

Mistrzostwa świata

Wyścig ze startu wspólnego w Bergen przebiegał pod dyktando Holenderek. Pomarańczowe rozegrały wyścig jak chciały. Po samotnym ataku wygrała Chantal Blaak. Podium uzupełniły Australijka Katrin Garfoot i Dunka Amalie Dideriksen. Katarzyna Niewiadoma zajęła wysokie 5. miejsce. W czasówce najlepsza okazała się Annemiek van Vleuten, a drużynówkę wygrała ekipa Sunweb.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password