Kolarski 2017 rok – Podsumowanie roku w kolarstwie górskim i BMX

W poprzednim roku wiele działo się w kolarstwie górskim i BMX. Zobaczcie jak w poprzednim sezonie radziła sobie Maja Włoszczowska.

Sezon Mai Włoszczowskiej

Podsumowanie roku w wykonaniu naszej najlepszej kolarki górskiej rozpocznijmy od końca. Mistrzostwa świata nie były do końca udane dla Polki. Włoszczowska miejscem na podium chciała zakończyć sezon, w którym zmagała się z kontuzjami. Niestety, upadek reprezentantki Polski spowodowany błędem dublowanej zawodniczki z Singapuru rozwiał marzenia o medalu. Zakończyło się na 4. pozycji. Pomimo kontuzji Maja Włoszczowska zakończyła rywalizację w Pucharze Świata na drugim miejscu w generalce. Włoszczowska nie wystartowała na mistrzostwach Europy, gdzie świetnie zaprezentowała się Katarzyna Solus-Miśkowicz, która zajęła 6. miejsce.

Kolarstwo górskie globalnie

Mistrzostwa świata w Cairns zdominowali Szwajcarzy. Złote medale wywalczyli Jolanda Neff i Nino Schurter. Schurter nie miał sobie równych w Pucharze Świata. Mistrz świata wygrał wszystkie 6 rund Pucharu Świata. Wśród kobiet klasyfikację generalną wygrała Jana Belomoina. Ukrainka jednak nie potwierdziła swojej wysokiej formy na mistrzostwach świata, gdzie nie ukończyła rywalizacji.

Kolarstwo BMX

Polscy kolarze BMX Racing zmagali się w tym sezonie z kontuzjami. W Pucharze Świata najlepiej spisywali się Holenderka Laura Smulders i Francuz Sylvain Andre. Podczas mistrzostw świata w amerykańskim Rock Hill królowali gospodarze. Złote medale wywalczyli Alise Post i Corben Sharrah. W poprzednim roku do programu igrzysk olimpijskich dodano konkurencję BMX Freestyle Park. Również w tej specjalności kolarstwa BMX po raz pierwszy w historii odbyły się mistrzostwa świata. Mistrzami świata zostali Amerykanka Hannah Roberts i Australijczyk Logan Martin.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password