Kolarstwo – Tour od California: Bennett wyprzedza Majkę

Jonathan Dibben z grupy Sky wygrał dzisiejszy etap sprinterski na Tour of California. Dla nas jednak najważniejsze wydaje się to, iż George Bennett odrobił straty do Rafała Majki i wyprzedził Polaka.

Dzisiejszy 24-kilometrowy, płaski odcinek każdy z kolarzy pokonywał indywidualnie. My liczyliśmy bardzo na dobry występ Macieja Bodnara z zespołu Bora. Polak rzeczywiście był w stanie pokonać trasę w bardzo dobrym czasie. Bezpośrednio po swoim przejeździe Polak przegrywał jedynie z Włochem Filippo Ganną.

Później kilku kolarzom udało się jednak wykręcić jeszcze lepsze czasy. Wszystkich przebił jednak Jonathan Dibben.  Kolarz grupy Sky okazał się bezkonkurencyjny na dzisiejszym etapie. Dzisiejsze zwycięstwo nie dało mu jednak wiele, jeśli chodzi o miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. To inni zawodnicy ścigali się o najwyższe pozycje w całym wyścigu.

Kluczowy dla nich okazał się przejazd Rafała Majki. Mistrz Polski do dzisiejszego zwycięzcy stracił 59 sekund. Polak równał się jednak bezpośrednio nie z Dibbenem, a z Bennettem. Niestety, Nowozelandczyk również był dziś szybszy od naszego rodaka. Przez to Majka stracił pozycję lidera wyścigu.

Wyniki czasówki:

Klasyfikacja generalna:

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password