Kolarstwo – BinckBank Tour 2017: Peter Sagan znów pokazał moc

Slowak Peter Sagan z grupy Bora-Hansgrohe wygrał po finiszu sprinterskim  1. etap wyścigu BinckBank Tour i został liderem.

Kolarze mieli do pokonania dzisiaj 180 kilometrów po płaskim terenie. Już na początku etapu uformowała się ucieczka w składzie: Piet Allegaert (Sport Vlaanderen – Baloise), Elmar Reinders (Roompot – Nederlandse Loterij), Laurens de Vreese (Astana Pro Team) i Mark Mcnally (Wanty – Groupe Gobert). Peleton kontrolował odjazd i nie pozwalał czwórce uciekinierów na osiągnięcie dużej przewagi. Tradycyjnie już w tym wyścigu w końcówce kolarze mają do przejechania „złoty kilometr”. W przeciągu tysiąca metrów rozgrywane są 3 lotne premie z bonusami czasowymi do klasyfikacja generalnej za pierwsze trzy miejsca ( 3, 2 i 1 sekunda). Szans rywalom nie dał de Vresse i on zgarnął 9 sekund bonifikaty, dzięki czemu znalazł się na 2. miejscu przed jutrzejszym etapem.

Ucieczka została zlikwidowana 3 kilometry przed końcem. Na finiszu najszybszy okazał się Peter Sagan,  który o milimetry pokonał Niemca Phila Bauhasa (Team Sunweb).

Klasyfikacja 1. etapu:

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password