Kolarstwo szosowe – BinckBank Tour: Jeden Belg złapany na mecie, drugi wygrywa etap

Edward Theuns (Trek Sagefredo) zwycięża na czwartym etapie wyścigu BinckBank Tour, który kończył się sprinterskim finiszem w belgijskim Lanaken. Kilkadziesiąt metrów przed metą złapany został uciekinier z końcówki etapu Yves Lampaerts. W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Maciej Bodnar nadal plasuje się na 2. miejscu.

Kolejny etap wyścigu BinckBank Tour (wcześniej Eneco Tour) liczył sobie 154 kilometry. Początek i koniec czwartkowego ścigania wyznaczono w Lanaken – gminie położonej w belgijskiej prowincji Limburgia. Trasa dzisiejszej jazdy była bardzo zróżnicowana – liczne podjazdy przeplatały się ze zjazdami i odcinkami dla sprinterów. Etap kończył się długim zjazdem i finiszem w Lanaken.

Pierwszym ważnym punktem na trasie była sprinterska premia usytuowana na około 110 kilometrów przed metą. Najlepszym kolarzem na tym odcinku był Laurens De Vreese z Astany, ale to właśnie krótko po przejeździe tej premii z peletonu wyrwała trójka uciekinierów – Niemcy Andre Greipel (Lotto Soudal) i Nils Politt (Katiusza Alpecin) oraz Holender Pim Ligthart (Roompot-Nederlandse Loterij). Przewaga ucieczki rosła, ale nie przekroczyła trzech minut. Zostali oni złapani dość szybko – już na 25 kilometrów przed metą.

Przez kilkanaście kilometrów peleton jechał razem, ale w końcu na około 15 kilometrów przed metą na małą ucieczkę zdecydowali się Alex Dowsett (Movistar) i Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert). Na 10 kilometrów przed metą dwaj kolarze mieli już ponad 20 sekund przewagi, ale peleton złapał ich 4,5 kilometra przed metą. Wtedy to z kolei odjechać postanowił Yves Lampaerts (Quick-Step Floors). I długo wydawało się, że jego próba zakończy się powodzeniem. Niezdecydowany peleton na kontratak zdecydował się dopiero przed samą metą. Belg został złapany, a na finiszu najszybszy był Edward Theuns (Trek-Sagefredo).

W klasyfikacji generalnej wyścigu nie zaszły poważne zmiany. Na pozycji lidera nadal plasuje się Szwajcar Stefan Kueng, a na drugim miejscu po znakomitej jeździe na wcześniejszych etapach plasuje się Polak Maciej Bodnar.

Klasyfikacja etapu:

Klasyfikacja generalna:


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password