Kolarstwo BMX – ME: Dalsze miejsca Polaków

Ostatniego dnia mistrzostw Europy w Bordeaux odbyły się zawody młodszych kategorii wiekowych z udziałem reprezentantów Polski. Niestety, Polacy zakończyli zawody na wyścigach motos (kwalifikacjach).

Z nadziejami na dobry wynik do Bordeaux przyjechał świeżo upieczony mistrz Polski Szymon Biadacz. Nasz zawodnik w kategorii 17-24 lata odpadł już w kwalifikacjach. W wyścigach motos mistrz Polski zajął raz 7. i dwa razy 8. miejsce. Na podium znaleźli się Łotysz Klavs Lisovskis, Brytyjczyk Brynley Savage i Szwajcar Quentin Bataillard.

W zawodach 15-latków startowali Wojciech Spochacz i Aleksander Marchwiński. Ten pierwszy w motos był 5., 5. i 4., a ten drugi trzy razy finiszował na 5. pozycji. Złoty medal zdobył Tatyan Lui Hin Tsan z Francji.

Klaudiusz Widlarz w wyścigach motos 14-latków był 4., 5. i 5. Drugi z Polaków Szymon Adamczyk trzykrotnie uplasował się na 6. miejscu. Zawody wygrał Włoch Marco Radaelli.

Jedyną naszą reprezentantką w zmaganiach dziewcząt była Marika Kudra. 15-letnia zawodniczka trzy razy była 7.  Złoty medal zdobyła Malene Kejlstrup z Danii.