Kolarstwo BMX – MŚ: Martin i Roberts mistrzami świata we freestyle’u

Po raz pierwszy w historii odbyły się mistrzostwa świata w BMX Freestyle Park. Rywalizację rozegrano w ramach Mistrzostw Świata w kolarstwie miejskim w chińskim Chengdu. Złote medale zdobyli Amerykanka Hannah Roberts i Australijczyk Logan Martin.

Główną faworytką zawodów kobiet była Hannah Roberts. Młoda Amerykanka zdominowała w tym sezonie rywalizację w Pucharze Świata. 16-letnia zawodniczka nie miała sobie równych także na mistrzostwach świata. Amerykanka wygrała zawody mistrzowskie w nowej konkurencji olimpijskiej z wynikiem 90.10. Roberts wykonała 2 świetne przejazdy. Sędziów zachwyciła szczególnie w pierwszej próbie, gdzie otrzymała notę 94.00. Medale zdobyły również Niemka Lara Lessmann (88.35) i Amerykanka Angie Marino (86.38).

Wśród mężczyzn rywalizacja jest bardziej wyrównana niż u kobiet. Świadczą o tym wyniki mistrzostw świata w Chengdu. Ze zwycięstwa cieszył się Logan Martin. Australijczyk pojechał 2 równe i stojące na wysokim poziomie przejazdy. Średnia not drugiego zawodnika klasyfikacji Pucharu Świata dała rezultat 93.82. Drugie miejsce z wynikiem 91.05 zajął Brytyjczyk Alex Coleborn. Trzeci był Amerykanin Colton Walker 89.76. Polacy nie wystartowali w mistrzostwach świata.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password