Kolarstwo BMX – Nitro World Games: Zwycięstwo było tak blisko…

O wielkim pechu może mówić polski kolarz BMX Dawid Godziek. Nasz zawodnik już cieszył się ze zwycięstwa, ale wszystko zmieniło się po weryfikacji sędziów.

W ostatni weekend w Salt Lake City odbyły się prestiżowe zawody Nitro World Games. W rywalizacji na najlepszy trik na rowerze BMX wystartował Dawid Godziek. Polak był jedyny Europejczykiem na tych zawodach (licząc wszystkie konkurencje, nie tylko BMX). Polak w zawodach na najlepszy trick awansował do finału, co nie udało się w konkurencji triple hits.

W wielkim finale udział wzięło 8 najlepszych zawodników. Wśród nich byli Godziek oraz reprezentanci Stanów Zjednoczonych i Australii. Każdy z zawodników miał do dyspozycji 4 próby, z czego 2 liczyły się do noty ogólnej. Po pierwszej kolejce prowadził Amerykanin Ryan Williams, a Dawid Godziek był drugi. Potem Polak dwukrotnie upadł. W ostatniej kolejce jednak po fantastycznym triku wskoczył na 1. pozycję. Po upadku Williamsa Polak zakończył zawody na 1. miejscu.

Była euforia radości, był wywiad z polskim zwycięzcą i był wielki sukces Polaka. Niestety, tylko przez moment. Sędziowie po weryfikacji wideo zmienili notę Dawida Godzieka i polski zawodnik spadł ostatecznie na 7. miejsce. Wygrał Ryan Williams, który był także najlepszy w tej samej konkurencji tylko, że na hulajnodze. Wielka szkoda, gdyż Polak pokazał niesamowicie trudne triki. Najbliższa okazja do zwycięstwa to słynne XGames, które odbędą się 14 lipca w Minneapolis.

Warto wspomnieć, że konkurencje w jakich Godziek startuje za oceanem nie znajduję się w programie igrzysk olimpijskich w Tokio. Jednak świetny polski zawodnik postanowił, że powalczy o olimpijską kwalifikację w rywalizacji w freestyle park.

Wyniki Nitro World Games:

1 Ryan Williams 18.70
2 Brandon Loupos 18.22
3 Jaie Toohey 16.58
4 Brandon Schmidt 16.43
5 Jacob Bailey 14.97
6 Zack Warden 13.24
7 Dawid Godziek 12.58
8 James Foster 10.19

Zawody na najlepszy trik BMX od 1:47

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password