Kolarstwo BMX – PE: Holenderska dominacja w Pradze

W stolicy Czech odbyły się dwie kolejne rundy Pucharu Europy w kolarstwie BMX. Ze zwycięstw cieszyli się reprezentanci Holandii. W zawodach wystartował Szymon Biadacz.

Szymon Biadacz dwukrotnie doszedł do półfinału rywalizacji do lat 24. Podczas sobotnich zawodów reprezentant Polski zajął 15. miejsce. Szansę na awans do finału nasz zawodnik stracił przez słaby start. W niedzielę Biadacz dobrze wystartował, ale niestety popełnił błąd na pierwszym zakręcie. Pomyłka ta kosztowała go awans do finału. W drugich zawodach reprezentant Polski uplasował się na 14. miejscu.

W zawodach elity dwukrotnie triumfował Joris Harmsen. W sobotę Holender wyprzedził Czecha Dominika Topinkę oraz Rosjanina Aleksandra Katyszewa. W niedzielę najbliżej pokonania Harmsena był jego rodak Mitchel Schotman. Trzecie miejsce zajął Paweł Małyszenkow z Rosji.

W finałach kobiet pojedynki o zwycięstwo stoczyły Holenderki Laura Smulders i Judy Bauuw. Smulders po raz kolejny potwierdziła, że jest najlepszą kolarką BMX na świecie w tym sezonie. Trzecie miejsca w Pradze zajęły Rosjanki. W sobotę na najniższym stopniu podium stanęła 19-letnia Swietłana Admakina, a w niedzielę Natalia Suworowa.