Kolarstwo BMX – PE: Miasto Romea i Julii nieszczęśliwe dla Szymona Biadacza

Nie było większych niespodzianek w przedostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Europy, które odbyły się we włoskiej Weronie. W kategorii 17/24 lata rywalizował Szymon Biadacz.

Niestety, pierwszego dnia Szymon Biadacz zajął ostatnie, 7. miejsce w swojej grupie wyścigów Motos (w 2 wyścigach Polak zerwał łańcuch) i nie awansował do dalszej części rywalizacji. Drugiego dnia reprezentant Polski dotarł do ćwierćfinału, w którym nie wystartował z powodu pękniętej dętki. Przez to Biadacz całe zmagania zakończył na początku trzeciej dziesiątki. W kategorii 17/24 lata dwukrotnie triumfował Holender Rody van der Heuvel.

W rywalizacji kobiet pierwszego dnia zmagań najlepsza była Marianna Pajon, która wystąpiła gościnnie. Za mistrzynią olimpijską na mecie zameldowały się Rosjanka Jarosława Bondarenko oraz Holenderka Laura Smulders. W drugim dniu zawodów mimo wygranego półfinału Pajon nie wystartowała w finale. Ze zwycięstwa cieszyła się Laura Smulders. Reprezentantka Holandii pokonała Bondarenko oraz Dunkę Simone Christensen.

Brytyjczyk Kyle Evans przystępował do zawodów we Włoszech w roli jednego z głównych faworytów. W pierwszym dniu na Evansa nie było mocnych. Na podium obok Brytyjczyka stanęli także Rosjanin Ewgienij Kleszczenko i Holender Justin Kimmann. Drugą rundę w Weronie Kyle Evans zakończył na 6. pozycji. Wygrał Norweg Tore Navrestad.