Kolarstwo: Drugie miejsce Majki we Włoszech

not_uciRafał Majka (Saxo-Tinkoff) zajął drugie miejsce podczas najstarszego obecnie rozgrywanego wyścigu klasycznego – Milano-Torino. Polak musiał uznać wyższość Diego Ulissiego (Lampre-Merida), a na trzecim miejscu finiszował Daniel Moreno (Katiusza).

Wyścig Milano-Torino rozgrywany już po raz 94. niemal w całości prowadził po płaskim terenie. Trudności czekały kolarzy dopiero pod koniec blisko 200-kilometrowego etapu, gdzie zlokalizowano podjazd pod Colle di Superga, który peleton pokonywał dwukrotnie. Na starcie wyścigu, mimo że wyścig posiada kategorię 1.1, stanęło mnóstwo świetnych zawodników z Alberto Contadorem (Saxo-Tinkoff), Alejandro Valverde (Movistar), Danielem Martinem (Garmin-Sharp) czy Carlosem Betancurem (Ag2R) włącznie. Polaków reprezentował – poza Rafałem Majką – także Bartosz Huzarki (Netapp), a także drużyna CCC Polsat Polkowice w składzie: Josef Cerny, Davide Rebellin, Jacek Morajko, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian oraz Adrian Honkisz.

Decydujące rozstrzygnięcia zapadły na finałowym podjeździe. Wcześniej końca dobiegła bowiem eskapada Jaya Thompsona (MTN Qhubeka) oraz Bjorna Thurau (Europcar). Na wspinaczce walkę o zwycięstwo rozpoczęli Contador, Valverde oraz Moreno, a chwilę później także Ulissi i Majka.

Pierwszy kreskę minął Włoch, a na podium zmieścili się także Rafał Majka i Dani Moreno. Dalsze miejsca zajęli Domenico Pozzovivo (AG2R) oraz Alberto Contador.