Kolarstwo – Fleche Walonne: Van der Breggen nie do pokonania, Niewiadoma znów trzecia!

Niesamowita jest Anna v an der Breggen! Mistrzyni olimpijska z Rio po raz trzeci z rzędu wygrała Walońską Strzałę, jednocześnie zapewniając sobie drugą „lewę” ardeńskiego tryptyku. Katarzyna Niewiadoma, podobnie jak w Amstel Gold Race zajęła trzecie miejsce!

Trasa tegorocznej Walońskiej Strzały dla kobiet liczyła 120 kilometrów i kończyła się wspinaczką na słynne Mur de Huy, to samo, na którym za kilka godzin finiszować będą panowie. Mistrzyni olimpijska wyścig wygrała w wielkim stylu. Od niewielkiej grupy liderującej ściganiu oderwała się nieco ponad 5 kilometrów przed metą i niezagrożenia, samotnie wspięła się na linię mety. Finałową akcję zainicjowała jednak Katarzyna Niewiadoma, pociągając za sobą Elizabeth Deignan i van der Breggen. Na mecie Brytyjką okazała się minimalnie lepsza od Polki – cóż, takie jest kolarstwo. Dla 22-letniej Polki to najlepszy wynik w ardeńskim klasyku – wcześniej finiszowała tu na 4. i 5. miejscach.

Wcześniej w wyścigu działo się wiele ciekawego, byłą czteroosobowa ucieczka, która osiągnęła ponad 3 minuty przewagi nad peletonem, były kraksy, w których uczestniczyła między innymi inna Polka, Anna Plichta, jednak po 100 kilometrach wszystkie faworytki wyścigu jechały razem i dopiero finiszowe kilometry rozstrzygnęły wyścig.

Wyniki:
1. Anna ven der Breggen (Holandia)
2. Elizabeth Deignan (Wielka Brytania)
3. Katarzyna Niewiadoma (Polska)

18. Eugenia Bujak (Polska)

41. Agnieszka Skalniak (Polska)

63. Katarzyna Pawłowska (Polska)

67. Małgorzata Jasińska (Polska)

DNF Anna Plichta (Polska)

Bartosz Szafran4871 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password