Kolarstwo – Fleche Walonne: Van der Breggen nie do pokonania, Niewiadoma znów trzecia!

Niesamowita jest Anna v an der Breggen! Mistrzyni olimpijska z Rio po raz trzeci z rzędu wygrała Walońską Strzałę, jednocześnie zapewniając sobie drugą „lewę” ardeńskiego tryptyku. Katarzyna Niewiadoma, podobnie jak w Amstel Gold Race zajęła trzecie miejsce!

Trasa tegorocznej Walońskiej Strzały dla kobiet liczyła 120 kilometrów i kończyła się wspinaczką na słynne Mur de Huy, to samo, na którym za kilka godzin finiszować będą panowie. Mistrzyni olimpijska wyścig wygrała w wielkim stylu. Od niewielkiej grupy liderującej ściganiu oderwała się nieco ponad 5 kilometrów przed metą i niezagrożenia, samotnie wspięła się na linię mety. Finałową akcję zainicjowała jednak Katarzyna Niewiadoma, pociągając za sobą Elizabeth Deignan i van der Breggen. Na mecie Brytyjką okazała się minimalnie lepsza od Polki – cóż, takie jest kolarstwo. Dla 22-letniej Polki to najlepszy wynik w ardeńskim klasyku – wcześniej finiszowała tu na 4. i 5. miejscach.

Wcześniej w wyścigu działo się wiele ciekawego, byłą czteroosobowa ucieczka, która osiągnęła ponad 3 minuty przewagi nad peletonem, były kraksy, w których uczestniczyła między innymi inna Polka, Anna Plichta, jednak po 100 kilometrach wszystkie faworytki wyścigu jechały razem i dopiero finiszowe kilometry rozstrzygnęły wyścig.