Kolarstwo szosowe – Giro Rosa: Udana akcja Brand, Niewiadoma w czołówce

Lucinda Brand z grupy Sunweb wygrała w Palinuro 8. etap wyścigu Giro Rosa. Wysokie miejsce zajęła Polka – Katarzyna Niewiadoma, która finiszowała na 7. pozycji.

8. etap najbardziej prestiżowego kobiecego wyścigu był bardzo emocjonujący, gdyż trasa najeżona była pagórkami, które powodowały częste rozerwania różnych grup. Pierwsza poważniejsza selekcja nastąpiła w okolicach połowy 141-kilometrowego odcinka, kiedy to na czoło wysunęła się mniej więcej 60-osobowa grupka zawodniczek.

Kilka kilometrów później z tego peletonu oderwała się czwórka, w której była Rosjanka – Tetiana Riabchenko. Z biegiem czasu i na kolejnych podjazdach to właśnie ona gubiła swoje towarzyszki i wydawało się, że pewnie dojedzie do mety. Jednak za plecami na kontrę zdecydowała się Lucinda Brand. Holenderka dogoniła Rosjankę na około 10 km przed kreską, a kilka sekund później zdecydowała się na atak, który przyniósł zamierzony rezultat.

Brand na mecie pojawiła się 12 sekund przed Riabchenko, a trochę ponad minutę później na kresce zameldowała się główna grupa, w której czołówce była Katarzyna Niewiadoma, zajmując ostatecznie na piątkowym etapie 7. miejsce.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły jednak większe zmiany. Jedyną zmianą w czołowej dziesiątce był awans Lucindy Brand na 5. miejsce. Nadal w koszulce liderki wyścigu będzie jechała Anna Van Der Breggen. Katarzyna Niewiadoma jest 7., tracąc do liderki 4’02”.

Wyniki 8. etapu:

1.Lucinda Brand (Holandia, Sunweb)
2. Tetiana Riabchenko (Ukraina, Lensworld-Kouta) + 0:12
3. Megan Guarnier (Stany Zjednoczone, Boels Dolmans) + 1:33
4. Annemiek van Vleuten (Holandia, Orica Scott) tsc.
5. Elisa Longo Borghini (Włochy, Wiggle High5) tsc.
6. Anna van der Breggen (Holandia, Boels Dolmans) tsc.
7. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) tsc.

34. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) + 2:26
62. Anna Plichta (WM3 Energie) + 21:59
Eugenia Bujak nie ukończyła etapu

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password