Kolarstwo szosowe – Giro Rosa: Holenderski drugi etap

Drugi etap najważniejszego kobiecego wyścigu etapowego zdominowały Holenderki. Odcinek z Zoppola do Montereale Valcellina najszybciej przejechała Annemiek van Vleuten, liderką została zaś Anna van der Breggen. Katarzyna Niewiadoma była czwarta.

Na generalnie płaskim i dość łatwym etapie usytuowano jedną górską premię, która jednak nie była specjalnie selektywna. Od początku ścigania w peletonie nie było spokojnie. Najpierw zaatakowała dwójka Claudia Koster (Holandia) i Szwajcarka Nicole Hanselmann, których maksymalna przewaga wyniosła nieco popnad dwie minuty. Jednak nim zawodniczki rozpoczęły jedyny dziś podjazd peleton jechał już w komplecie.

Na podjeździe stawka rozciągnęła się, a przed szczytem Andreis z przodu jechała trójka: Annemiek van Vleuten, Anna van der Breggen i Włoszka Elisa Longo Borghini. Ucieczka zgodnie współpracowała i między sobą rozegrała finisz. Najlepsza była Vleuten, nieznacznie wyprzedzając swoją rodaczkę i Włoszkę. Van der Breggen, prezentująca najlepszą w tym sezonie formę została liderką wyścigu.

Katarzyna Niewiadoma jechała bardzo dobrze, ale decydującą ucieczkę nieco przegapiła. Na mecie zameldowała się jako czwarta, ale do triufatorek straciłą blisko dwie minuty. W klasyfikacji generalnej nasza najlepsza kolarka traci do Breggen ponad 2.5 minuty, zajmując 6. lokatę

Wyniki etapu 2.:
1. Annemiek van Vleuten (Holandia)
2. Anna van der Breggen (Holandia)
3. Elisa Longo Borghini (Włochy)
4. Katarzyna Niewiadoma +1:54
5. Megan Guarnier (USA)
6. Shara Gillow (Australia)

Klasyfikacja generalna po 2. etapach:
1. Annemiek van Vleuten (Holandia)
2. Anna van der Breggen (Holandia) +0:18
3. Elisa Longo Borghini (Włochy) +0:26
… 6. Katarzyna Niewiadoma +2:37

Bartosz Szafran4914 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password