Kolarstwo górskie – Jelenia Góra Trophy: Polskie zwycięstwa w Jeleniej Górze

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak wygrali zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race. Zmagania zaliczane były do kategorii HC.

Na początku wyścigu kobiet najlepiej radziły sobie Maja Włoszczowska, Marlena Droździok, Jolanda Neff (Szwajcaria) i Anne Tauber (Holandia). Początkowo Włoszczowska została nieco w tyle, ale szybko powróciła na prowadzenie. Ostatecznie o zwycięstwo walczyły wicemistrzyni olimpijska i jej koleżanka z Kross Racing Team Jolanda Neff. Polce udało się w końcówce odskoczyć od Szwajcarki i triumfować.

Maja Włoszczowska w swoim wyścigu pokonała 6 sekund Neff i o 55 sekund Tauber. Holenderska zawodniczka była najlepsza w kategorii do lat 23. Druga wśród młodych zawodniczek była Marlena Droździok. Reprezentantka Polski zajęła 4. miejsce ze stratą prawie 2,5 minuty.

W zawodach mężczyzn wygrał Bartłomiej Wawak. Polski kolarz najtrudniejszą walkę o zwycięstwo stoczył z rywalami z zagranicy. Drugi był Hans Becking z Holandii, a trzeci Anton Sincow z Rosji. Drugi z Polaków Marek Konwa zajął 6. pozycję.

Wyniki zawodów kobiet:

1. Maja Włoszczowska Polska
2. Jolanda Neff Szwajcaria
3. Anne Tauber Holandia
4. Marlena Droździok Polska
6. Aleksandra Podgórska Polska
9. Katarzyna Solus-Miśkowicz Polska
10. Paula Gorycka Polska

Wyniki zawodów mężczyzn:

1. Bartłomiej Wawak Polska
2. Hans Becking Holandia
3. Anton Sincow Rosja
6. Marek Konwa Polska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password