Kolarstwo górskie – ME: Maja Włoszczowska na czele reprezentacji Polski

Dzień po zakończeniu mistrzostw Polski poznaliśmy skład reprezentacji naszego kraju na mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Naszą nadzieją medalową jest Maja Włoszczowska.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 27-30 lipca we włoskim Darfo Boario Terme. Zawody miały pierwotnie odbyć się w Istanbule, ale zostały przeniesione do Włoch. Liderką polskiej ekipy będzie Maja Włoszczowska, która ostatnio zdobyła kolejny tytuł mistrzyni Polski.

W wyścigu elity kobiet wystartuje także Katarzyna Solus Miśkowicz. Na mistrzostwach Polski zajęła ona 2. miejsce, a wcześniej miała dobre rezultaty w Pucharze Świata. W elicie mężczyzn nasz kraj reprezentować będą Bartłomiej Wawak oraz mistrz Polski Marek Konwa.

W rywalizacji kobiet do lat 23 wystartują Marlena Droździok, Gabriela Wojtyła i Magdalena Zielińska, a wśród mężczyzn w tej samej kategorii Marceli Bogusławski i Jakub Zamroźniak. Naszymi reprezentantami  w zawodach juniorskich będą Patrycja Świerczyńska, Agnieszka Szpocińska, Mateusz Nieboras i Stanisław Nowak.