Kolarstwo górskie: Popis Szwajcarów

Fantastycznie zaprezentowali się reprezentanci Szwajcarii w wyścigu męskich elit mistrzostw świata w kolarstwie górskim, rozgrywanych w austriackim Saalfelden. Całe podium zajęli zawodnicy z tego kraju. Tytuł mistrzowski wywalczył Nino Schurter. Najlepszy z Polaków – Piotr Brzózka – był dopiero czterdziesty dziewiąty.

Od początku wyścigu mocno zaatakował Nino Schurter. Wraz z nim w czołówce jechali jego rodak Fabian Giger i Włoch Marco Aurelio Fontana. Z okrążenia na okrążenie powiększali przewagę do reszty stawki. Jednak w połowie wyścigu Giger zaczął słabnąć i tracił dystans do prowadzącej dwójki. Później z walki o zwycięstwo, a nawet o medal, odpadł Fontana. Nie wytrzymał wysokiego tempa. Goniący ich rywale zbliżali się bardzo szybko. Ostatecznie po, wicemistrzu olimpijskim – Schurterze – na metę zameldowali się jego rodacy – bracia Fluckigerowie. Srebrny medal wywalczył Lukas, a brązowy Mathias. Trzeba zaznaczyć, że reszta reprezentantów tego kraju zaprezentowała się wyśmienicie. Wszystkich siedmiu zawodników przybyło na metę w pierwszej dwudziestce! Giger, który od początku ambitnie walczył, był piąty, Naef – 11., Sauser – 16., a Vogel – 19. Słabo wypadł mistrz olimpijski z Londynu – Czech Jaroslav Kulhavy, który zakończył start na dopiero trzynastej pozycji.

Polacy pojechali bardzo słabo. Startowało dwóch naszych zawodników: Piotr Brzózka i Rafał Hebisz. Ten pierwszy, został sklasyfikowany na 49. pozycji, tracąc do zwycięzcy dwa okrążenia. Hebisz zaś, zajął 71. miejsce w stawce, mając cztery okrążenia straty.

Wyniki wyścigu elit:

1. Nino Schurter (Szwajcaria) 1:40:55

2. Lukas Fluckiger (Szwajcaria) +00:29

3. Mathias Fluckiger (Szwajcaria) +00:51

4. Julien Absalon (Francja) +01:04

5. Fabian Giger (Szwajcaria) +01:16

6. Marco Aurelio Fontana (Włochy) +01:45

7. Manuel Fumic (Niemcy) +01:58

8. Burry Stander (RPA) +02:01

49. Piotr Brzózka (Polska) + 2 okr.

71. Rafał Hebisz (Polska) + 4 okr.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password