Kolarstwo górskie – PŚ: Belomoina podwójnie triumfuje!

Zwycięstwem Yany Belomoinej zakończyły się ostatnie zawody Pucharu Świata w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne. Ukrainka przypięczętowała tym samym triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Maja Włoszczowska z powodu kontuzji zrezygnowała ze startu w Kraju Klonowego Liścia.

W stawce zawodniczek po kilkumiesięcznej nieobecności pojawiła się Szwedka Jenny Risveds, lecz z pewnością tego wyścigu nie zaliczy do specjalnie udanych. Chwilę po starcie uczestniczyła bowiem w kraksie i poniosła duże straty. Bardzo mocno ściganie zaczęła reprezentantka gospodarzy Catharine Pendrel, która w połowie pierwszego okrążenia miała 15 sekund przewagi nad trójką: Prevot, Last i Batty. Samodzielne prowadzenie Pendrel nie trwało jednak zbyt długo, gdyż dojechała do niej Prevot. Tuż za plecami tych zawodniczek znajdowała się też Yana Belomoina. Ukrainka próbowała atakować na drugim i trzecim ,,kółku”, ale rywalki nie dały się zgubić.

Decydujące okazało się czwarte okrążenie. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów najpierw wraz z Francuzką Prevot zostawiła Pendrel, a następnie sama zaatakowała ,,Trójkolorową”. Dodajmy skutecznie. Na koniec tej rundy Belomoina miała 12 sekund przewagi, a na piątym ,,kółku” znacznie powiększyła swoją przewagę, którą utrzymała już do mety. Na drugim miejscu zawody zakończyła Prevot, a na trzecim Pendrel.

Wyniki:

1. Yana Belomoina (UKR) 1:17:50
2. Pauline Ferrand Prevot (FRA) +0:44
3. Catharine Pendrel (CAN) +1:14
4. Emily Batty (CAN) +1:49
5. Irina Kalenteva (RUS) +2:07
6. Anne Tauber (NED) +2:39
7. Tanja Zakelj (SLO) +2:46
8. Annie Last (GBR) +2:47
9. Alessandra Keller (SUI) +3:12
10. Linda Indergrand (SUI) +3:21

 

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password