Kolarstwo górskie- Puchar Świata: Nie ma mocnych na Schurtera, Szwajcar ponownie najlepszy

Czwarta odsłona Pucharu Świata za nami. Tym razem najlepsi kolarze górscy rywalizowali w Lenzerheide. Po zajęciu przez Maję Włoszczowską 6. miejsca w wyścigu kobiet, na trasę wyjechali mężczyźni. Najlepszy w tych zmaganiach okazał się Nino Schurter.

Trzeba otwarcie przyznać, że dzisiaj pogoda nie sprzyjała zmaganiom. Już podczas wyścigu kobiet trasa była śliska i niebezpieczna. Warunki pogodowe z każdą godziną pogarszały się jednak i kolarzom górskim przyszło rywalizować w rzęsistych opadach deszczu.

Na pierwszych okrążeniach cała stawka stosunkowo jechała blisko siebie i nie mieliśmy większych przewag czasowych. Sytuacja zmieniła się w połowie wyścigu, gdy ukształtowała się siedmioosobowa czołówka m.in. z Nino Schurterem, a kilkunastu kolejnych zawodników miało mniej niż minutę straty do liderów. Dobre tempo podyktowane przez Szwajcara oraz Czecha Jaroslava Kulhavego sprawiło, że Ci dwaj kolarze odłączyli się od reszty stawki.

Jednak Schurter nie wytrwał długo w tym stanie i odjechał Kulhavemu, który nie dawał za wygraną i na ostatnim okrążeniu mocno zbliżał się do Helweta. Nie dogonił go i to Szwajcar ostatecznie cieszył się z wygranej. Tuż za nim finiszował wcześniej wspomniany Czech. Na najniższym stopniu podium znalazł się dość niespodziewanie Rosjanin Anton Sintsov, który zanotował fantastyczną końcówkę wyścigu.

Przyzwoicie spisali się też Polacy. Marek Konwa uplasował się na 28. miejscu, a Bartłomiej Wawak ukończył rywalizację na 33. pozycji.

Wyniki wyścigu mężczyzn:

Rank BIB Rider Team Result
1 1 SCHURTER Nino SCOTT-SRAM MTB RACING TEAM 1:29:48
2 22 KULHAVÝ Jaroslav SPECIALIZED RACING 1:29:51
3 18 SINTSOV Anton JBG – 2 PROFESSIONAL MTB TEAM 1:30:03
4 3 MAROTTE Maxime CANNONDALE FACTORY RACING XC 1:30:21
5 2 VALERO SERRANO David MMR FACTORY RACING TEAM 1:30:34
6 4 SARROU Jordan BH-SRSUNTOUR-KMC 1:30:40
7 15 CAROD Titouan BMC MOUNTAINBIKE RACING TEAM 1:30:49
8 42 KERSCHBAUMER Gerhard TORPADO GABOGAS 1:31:27
28 74 KONWA Marek VOLKSWAGEN SAMOCHODY UZYTKOWE MTB TEAM 1:34:09
33 31 WAWAK Bartlomiej KROSS RACING TEAM 1:34:39

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password