Kolarstwo górskie: Słaby start Konwy i Wawaka

Zarówno Marek Konwa, jak i Bartłomiej Wawak, słabo zaprezentowali się na mistrzostwach świata w austriackim Saalfelden w kategorii młodzieżowców (U-23). Zajęli kolejno dwudzieste i czterdzieste siódme miejsce. Tytuł mistrzowski wywalczył Czech Ondriej Cink.

Zwłaszcza rozczarowujący jest wynik, 22-letniego, Marka Konwy, ponieważ z jego startem wiązano większe nadzieje. Przed rokiem w szwajcarskim Champery, Polak wywalczył wicemistrzostwo świata w tej samej kategorii, a jeszcze niedawno mogliśmy śledzić jego udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dzisiaj nasz reprezentant nie był w najlepszej formie. Jechał wolno, przez co do zwycięzcy stracił niespełna pięć minut i zajął dopiero 20. miejsce. Jeszcze gorszy wynik zanotował, trzy lata młodszy od swojego kolegi z reprezentacji, Bartek Wawak. Do pierwszego miejsca stracił ponad dziesięć minut i został sklasyfikowany na odległej, 47. pozycji.

Na najwyższym stopniu podium stanął Ondriej Cink, reprezentant Czech. O czternaście sekund okazał się lepszy od Holendra Michiela van der Heijdena. Brązowy medal wywalczył Włoch – Daniele Braidot.

Wyniki wyścigu młodzieżowców (do lat 23):

1. Ondrej Cink (Czechy) – 1:19.40

2. Michiel van der Heijden (Holandia) strata 14 s

3. Daniele Braidot (Włochy) strata 48 s

4. Alexander Gehbauer (Austria) strata 1.34 s

5. Luca Braidot (Włochy) strata 2.12 s

6. Jens Schuermans (Belgia) strata 2.39 s

20. Marek Konwa (Polsja) strata 4.58 s

47. Bartłomiej Wawak (Polska) strata 10.03 s

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password