Kolarstwo górskie: Za nami wyścig juniorek

W wyścigu juniorek w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim, rozgrywanych w austriackim Saalfelden, wzięło udział pięć Polek. Niestety, tylko z postawy Aleksandry Podgórskiej możemy być zadowoleni. Zawody ukończyła na szóstym miejscu. Wygrała reprezentantka Szwajcarii – Andrea Waldis.

Mistrzyni Polski, z czerwca tego roku, w kategorii juniorek oraz piąta na Mistrzostwach Europy – Aleksandra Podgórska (rocznik 94)- była największą nadzieją na medal spośród wszystkich startujących Polek. Jednak mimo szóstej pozycji, strata do podium była całkiem spora, bo ponad trzy minuty. Do zwyciężczyni Podgórska straciła prawie pięć minut. Drugi wynik spośród naszych zawodniczek, a szesnasty ogólnie, osiągnęła Sabina Zamroźniak (rocznik 94), która do Andrei Waldis straciła ponad osiem minut. Reszta Polek zaprezentowała się słabo. Rita Malinkiewicz (1995) oraz Karolina Cierluk (1995) zostały raz zdublowane i zajęły miejsca, kolejno 37. i 39, a Elżbieta Figura (1995) dublowana była dwukrotnie i została sklasyfikowana na 41. pozycji w stawce 42 zawodniczek.

Złoty medal wywalczyła Szwajcarka Andrea Waldis, która przekroczyła linię mety przed Niemkami: Sofią Wiedenroth i Leną Putz.

Jutro na start staną juniorzy oraz mężczyźni i kobiety w kategoriach elit. Zobaczymy między innymi, siódmą na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Aleksandrę Dawidowicz.