Kolarstwo: Majka dziesiąty w Tour de Suisse

Dzisiaj zakończył się etapowy wyścig dookoła Szwajcarii. Zwycięstwo przypadło Słowakowi Simonowi Spilakowi. 10. miejsce zajął Rafał Majka.

Dziewiąty etap, jazda indywidualna na czas, licząca 38,4 km i przebiegająca w Bernie, decydowała o ostatecznych rozstrzygnięciach w klasyfikacji wyścigu. Przed rozpoczęciem ścigania liderem wyścigu był Francuz, Thiboaut Pinot. Czasówkę pojechał, tak jak planowano, tak sobie. Był 14. Bez fajerwerków skończył wyścig Brytyjczyk, Thomas Geirant, o którym Rafał Majka mówił, że wygra Tour de Suisse. Ostatecznie Geirant finiszował dzisiaj na miejscu 5. Jazdę indywidualną na czas wygrał Tom Dumoilin, a drugi był Simon Spilak, który triumfował w imprezie.

Dobrą jazdę zaprezentował dzisiaj Rafał Majka. Polak na mecie był 9., co ostatecznie pozwoliło mu ukończyć Tour de Suisse na miejscu 10. Rafał Majka powinien mieć dobry humor po zakończenie tego wyścigu. Widać, że forma Polaka poszła w górę i na Tour de France powinien odegrać główną rolę w pomocy Hiszpanowi, Alberto Contadorowi. Niepokoić powinna nierówna dyspozycja Michała Kwiatkowskiego. Kwiato ukończył wyścig na 71. miejscu, ze stratą ponad godziny do Słowaka. Jednak widać było z każdym dniem lepszą jazdę Polaka, na sobotnim etapie był już 17., a dzisiaj 25. Potrafił także być 500 metrów od zwycięstwa na jednym z etapów. Bardzo słabo spisywał się na początku Tour de Suisse. Jednak nie było żadnego komunikatu o takich a nie innych wynikach mistrza świata. Oprócz naszej eksportowej dwójki, startowali także inni Polacy. I tak w generalce ostatecznie: 46. – Michał Gołaś, 53. Sylwester Szmyd, 61. Adrian Honkisz, 65. Przemysław Niemiec, 98. Marek Rutkiewicz. 

Klasyfikacja generalna wyścigu:

1. Simon Spilak Katusha 30:15:09
2. Geirant Thomas Sky +5
3. Tom Domoulin Giant – Alpecin +19
4. Thibaut Pinot FDJ +45
5. Domenico Pozzovivo AG2R +2:21
6. Bob Jungels Trek Factory Racing +2:58
7. Miguel Angel Lopez Astana +3:06
8. Steve Morabito FDJ +3:17
9. Robert Gesink LottoNL – Jumbo +3:19
10. Rafał Majka Tinkoff – Saxo +3:20

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password