Kolarstwo: Mistrzostwa Świata na szosie w 2019 roku w Yorkshire

Podczas trwających w Doha Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podała organizatorów przyszłych imprez kolarskich. W 2019 roku mistrzostwa na szosie zorganizuje Yorkshire.

Region Yorkshire ostatnio bardzo spodobał się władzom UCI, gdyż od dwóch lat odbywa się tam wyścig na który przyjeżdża wielu kolarzy ze światowej czołówki. Również w tym hrabstwie w 2014 roku wystartował wyścig Tour de France. W dwóch wcześniejszych lat mistrzostwa również będą miały miejsce w Europie. Za rok odbędą się w norweskim Bergen, a za dwa lata w Innsbrucku w Austrii.

UCI ogłosiła także ważne informacje dla Polski. W Poznaniu w 2019 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w gran fondo. W tym samym roku w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne rozegrany zostanie światowy czempionat w kolarstwie górskim. Podano także gospodarzy mistrzostw globu w para-kolarstwie w latach 2018-2020. Będą to kolejno Maniago (Włochy), Emmen (Holandia) i Ostenda (Belgia).

W 2019 roku holenderskie Heusden Zolder zorganizuje Mistrzostwa Świata w kolarstwie BMX, rok później zrobi to Houston. Mistrzostwa globu juniorów na torze w 2018 i 2020 odbędą się w Aigle w Szwajcarii. Światowy czempionat w maratonie MTB w 2018 roku rozegrany zostanie we włoskim Auronzo, a w 2020 roku w tureckiej Sakaryi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password