Kolarstwo – MP: Karolina Karasiewicz najlepsza wśród kobiet

Karolina Karasiewicz pod nieobecność Katarzyny Niewiadomej zdobyła tytuł mistrzyni Polski elity w kolarstwie. W kategoriach młodzieżowych tytuły wywalczyli Daria Pikulik oraz Szymon Tracz. 

Wyścigi ze startu wspólnego rozgrywane są na pagórkowatej pętli w okolicach Gdynii. Dziś warunki do jazdy były średnie – chłodno, pochmurno, momentami padał deszcz, który czynił nawierzchnię momentami śliską. Elta kobiet i orliczki miały do pokonania dystans 126 kilometrów. Wyścig elity miał dość „nudny” przebieg. Bardzo szybko od peletonu odjechała trójka: Anna Plichta, Monika Brzeźna i Karolina Karasiewicz. Przewaga uciekinierek oscylowała około 4 minut, dopiero przed metą na gdyńskim Skwerze Kościuszki nieco się zmniejszyła. Jednak medale podzieliła wspomniana trójka, W sprinterskiej rozgrywce najlepsza okazała się Karasiewicz, zdobywając pierwszy tytuł w karierze. Druga była Brzeźna, trzecia Plichta.

Wśród orliczek złoto wywalczyła Daria Pikulik, znana bardziej z osiągnięć na torze, która do mety dojechała czwarta. Podium rywalizacji do lat 23 dopełniły Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj,

Orlicy mieli do pokonania 190 kilometrów. Wyścig był bardzo ciekawy, wiele było ataków, kontrataków, zmian na czele wyścigu, jednak po 150 kilometrach ścigania prowadziła grupa ponad 30 kolarzy. Decydujący atak podjęła siódemka Damian Sławek, Szymon Krawczyk, Patryk Krzywda, Dominik Wewiór, Bartłomiej Wojtanek, Bartosz Rudyk i Szymon Tracz. Na ostatnich kilometrach skontrował Tracz i samootnie przeciął linię mety, drugi był Sławek, który zdołał uciec przed połykającym uciekinierów peletonem. Brąz dla Tobiasza Pawlaka.

Wyniki:

Elita kobiet:
1. Karolina Karasiewicz
2. Monika Brzeźna
3. Anna Plichta

Orliczki:
1. Daria Pikulik
2. Aliccja Ratajczak
3. Nikol Płosaj

Orlicy:
1. Szymon Tracz
2. Damian Sławek
3. Tobiasz Pawlak

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password