Kolarstwo: Były skoczek z etapowym zwycięstwem

Na zakończenie wyścigu Dookoła Kraju Basków, rozegrano dziś etap jazdy indywidualnej na czas. Wygrał go Primoz Roglica ze Słowenii. Ostatecznym triumfatorem wyścigu okazał się zaś Alejandro Valverde.

Szósty, a zatem ostatni etap wyścigu Dookoła Kraju Basków liczył sobie 27,7 kilometra. Kolarze dystans ten pokonywali jednak w samotności, walcząc na trasie tylko i wyłącznie ze swoim organizmem i z czasem.

Najszybszy okazał się Primoz Roglić – były słoweński… skoczek narciarski (zakończył swoją przygodę z tym sportem po groźnym upadku), który pokonał trasę etapu w czasie 35 minut i 58 sekund, zapewniając sobie tym samym etapowe zwycięstwo.

Bardzo dobrze spisał się także Alejandro Valverde. Hiszpan z grupy Movistar na mecie stracił do zwycięzcy etapu zaledwie dziewięć sekund, dzięki czemu zajął drugie miejsce. Pozwoliło mu to z dużym spokojem utrzymać przewagę w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, jadący w barwach teamu Sky, dziś nie spisali się najlepiej. Pierwszy z nich stracił do Roglicia 3 minuty 38 sekund i zajął dopiero 78. pozycję, spadając w ten sposób również w klasyfikacji generalnej – na 27. miejsce. Gołaś zaś dzisiejszy etap zakończył na 124., a cały wyścig Dookoła Kraju Basków na 115. lokacie.