Kolarstwo: Ondrej Cink z MTB przenosi się na szosę

Kolarz górski Ondrej Cink zmienia dyscyplinę i od teraz będzie jeździć na szosie. Czech podpisał kontrakt z nową w świecie kolarskim grupą Bahrain-Merida Pro Cycling Team.

Ondrej Cink od zawsze marzył o tym, aby podpisać kontrakt z zawodową grupą kolarską i ścigać się w najważniejszych wyścigach szosowych takich jak Tour de France, Giro czy Vuelta. Czech jest bardzo zmotywowany do rywalizacji w nowej dyscyplinie. Cink w 2012 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata do lat 23, a w 2015 roku sięgnął po brąz na Mistrzostwach Świata w cross-country. Przykładem zmiany z roweru górskiego na szosowy jest mistrz świata Peter Sagan. Jednak startu w MTB na igrzyskach w Rio Słowak nie zaliczy do udanych.

Zespół Bahrain-Merida to całkowicie nowy twór w kolarstwie bazujący na wpływach z kraju z nad Zatoki Perskiej. Dla podkreślenia, że państwa z Półwyspu Arabskiego zainteresowane są działalnością w tym sporcie wystarczy przypomnieć, że obecnie w Katarze odbywają się Mistrzostwa Świata. Zespół z Bahrajnu, który stara się o licencje World Tour zakontraktował już wielu świetnych kolarzy. Osobą przewodnią w tej ekipie ma być zwycięzca wszystkich trzech wielkich tourów Vincenzo Nibali. Do tego zespół ten ściągnął chociażby zwycięzcę ubiegłorocznego Tour de Pologne Iona Izagirre, utalentowanego Nicolo Bonifazio, Ramunasa Navardauskasa czy Giovanniego Visconti.

Zespół w samych dobrych słowach wypowiada się o Ondreju Cinku. Według działaczy Bahrain-Merida jest to solidny kolarz górski, który powinien odnaleźć się w zawodach na szosie. Efekty będzie mogli śledzić w przyszłym sezonie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password