Kolarstwo: Paterski 6. w Bretagne Classic, niespodziewany triumf Naesena

Belg Oliver Naesen wygrał jubileuszową 50. edycję wyścigu Bretagne Classic – Ouest-France. Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice finiszował na 6. pozycji.

Od samego początku od peletonu odjeżdżać próbowało wielu zawodników. Skuteczny okazał się atak Belga Naesena z IAM Cycling oraz Włocha Alberto Bettiola z Cannondale-Drapac. Belgijsko-włoski duet dobrze współpracował co pozwoliło na dojechanie do mety tuż przed peletonem.

Końcówkę lepiej rozegrał Belg, który mądrze jechał za plecami Włocha atakując w odpowiednim momencie. Naesen przyjechał na metę 2 sekundy przed Bettiolem i 5 sekund przed grupą zasadniczą, z której najszybciej finiszował Norweg Alexander Kristoff (Katiusza). Czwarty w peletonie był Maciej Paterski, który oprócz Kristoffa przegrał tylko z Michaelem Matthewsem i Johnem Degenkolbem, czyli wybitnymi sprinterami. Polak uplasował się między innymi przed Giacomo Nizzolo, Matteo Trentinem czy Edvaldem Boassonem Hagenem.

To drugi świetny wynik polskiego kolarstwa w Bretagne Classic – Ouest-France. Wczoraj wygrała tutaj Eugenia Bujak. Podobnie jak wśród kobiet, także wśród mężczyzn francuski klasyk zaliczany jest do cyklu World Tour. Dzięki temu świetnemu występowi Maciej Paterski zdobył 140 punktów do rankingu UCI.

Wyniki:

1. Oliver Naesen (Belgia) IAM Cycling 5:58:46
2. Alberto Bettiol (Włochy) Cannondale-Drapac 0:02
3. Alexander Kristoff (Norwegia) Katiusza 0:05
4. Michael Matthews (Australia) Orica tsc.
5. John Degenkolb (Niemcy) Giant-Alpecin tsc.
6. Maciej Paterski CCC Sprandi Polkowice tsc.
7. Daniel Hoelgaard (Norwegia) FDJ tsc.
8. Giacomo Nizzolo (Włochy) Trek-Segafredo tsc.
9. Matteo Trentin (Włochy) Etixx-Quick Step tsc.
10. Edvald Boasson Hagen (Norwegia) Dimension-Data tsc.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password