Kolarstwo: Polacy solidnie na Dauphine

Paweł Poljanski zajął 28. miejsce, a Bartosz Huzarski był 71. w wyścigu cyklu World Tour – Dauphine Libere. Był to jeden z dwóch ostatnich sprawdzianów przed Tour de France.

Wyścig w Delfinacie obfitował w górskie etapy, a sprinterzy na nim raczej nie mieli nic do powiedzenia. Solidnie wśród najlepszych górali świata prezentował się Paweł Poljański. Nasz kolarz, który jest szykowany przez grupę Tinkoff-Saxo na start w Tour de France pokazał, że Alberto Contador i Rafał Majka będą mogli na niego liczyć w Alpach i Pirenejach. Paweł szczególnie z dobrej strony pokazał się na sobotnim królewskim etapie, na którym zdecydował się zabrać do ucieczki. Niestety uciekinierzy zostali wchłonięci na podjazdach, ale Poljański nie był „połykany” tak łatwo i do mety dojechał na 15. miejscu. Ostatecznie kolarz grupy Tinkoff-Saxo zajął miejsce 28.

Jednym z towarzyszów w sobotniej ucieczce dla Poljańskiego był drugi Polak – Bartosz Huzarski. On znacznie rzadziej pojawiał się na czele wyścigu od młodszego kolegi, a wszystkie etapy kończył spokojnie przyjeżdżając w środku peletonu. Taka spokojna jazda dała mu 71. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na czele klasyfikacji generalnej znalazł się Chris Froome. Jednak co ciekawe najmocniej z nim rywalizował nie Alejandro Valverde, nie Joaquim Rodriguez, nie Vincenzo Nibali, a Tejay Van Garderen. Ostatecznie Amerykanin przegrał z Brytyjczykiem o 10″. Na najniższym stopniu podium Dauphine ukończył mistrz świata 2013 – Rui Costa.

Klasyfikacja generalna Dauphine:

1 Christopher FROOME GBR 30:59:02
2 Tejay VAN GARDEREN USA +10
3 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR +1:16
4 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA ESP +1:21
5 Simon YATES GBR +1:33
6 Romain BARDET FRA +2:05
7 Daniel MARTIN IRL +2:52
8 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP +3:06
9 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP +3:12
10 Andrew TALANSKY USA +4:17
28 Paweł POLJANSKI POL +40:57
71 Bartosz HUZARSKI POL +1:15:30

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password