Kolarstwo: Rafał Majka i Paweł Poljański od nowego sezonu w Bora-Hansgrohe

To już oficjalna informacja. Dwaj polscy kolarze Rafał Majka i Paweł Poljański od nowego sezonu będą reprezentować barwy niemieckiego zespołu Bora-Hansgrohe.

Rosyjski biznesmen Oleg Tinkoff po tym sezonie rezygnuje z prowadzenia grupy kolarskiej. W rosyjskiej grupie jeździ wielu znakomitych kolarzy, którzy zmuszeni byli szukać nowych zespołów. Najwięcej zawodników grupy Tinkoff przeszło do grupy Bora, która pozyskała nowego sponsora. Obecnie Bora-Argon 18 nie należy do UCI World Tour i startuje w hiszpańskiej Vuelcie dzięki tzw. „dzikiej karcie”. Obecnie kolarzem tego zespołu jest Bartosz Huzarski, który wczoraj leżał w kraksie i musiał wycofać się z wyścigu. Jak się później okazało polski kolarz złamał obojczyk.

Wcześniej do grupy Bora-Hansgrohe dołączył inny polski kolarz Maciej Bodnar. Inni kolarze Tinkoff którzy podpisali kontrakt z niemiecką grupą to m.in: Peter i Juraj Sagan, Erik Baska oraz Michael Kolar. Celem grupy Bora-Hansgrohe będzie uzyskanie licencji World Tour, która da pewność udziału z najbardziej prestiżowych wyścigach w tym w Wielkich Tourach na które Rafał Majka ma być liderem.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password