Kolarstwo szosowe: A jednak! Rafał Majka wystartuje w Tour de France

Do tej pory Rafał Majka planował start w Giro d’Italia. Teraz kolarz z Zegartowic ma być liderem swojej nowej grupy Bora-Hansgrohe na Tour de France. Obecnie medalista olimpijski trenuje w Walencji.

W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” Rafał Majka przyznał, że w nowej grupie będzie miał całkiem inne zadania niż te, które miał powierzone w grupie Tinkoff. Wygląda na to, że Majka będzie celować w walce w klasyfikacji generalnej Tour de France. Pod znakiem zapytania stoi start polskiego kolarza w Giro d’Italia. W wywiadzie Rafał Majka przyznał także, że odpowiada mu trasa Wielkiej Pętli ze względu na tylko 32 kilometry czasówki.

Nowy zespół Polaka przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Walencji. Na swoim profilu na jednym z portalów społecznościowych Rafał Majka napisał: „Kierownictwo ekipy ma duże wymagania i oczekiwania wobec mnie, ale to dobrze – ja też stawiam sobie wysokie cele. Na razie rozważamy optymalny plan startów, w grę wchodzi m.in. bycie liderem grupy na jeden z wielkich tourów. Ostateczne decyzje jednak nie zapadły, musimy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Na razie trenujemy, pogoda w Hiszpanii dopisuje – pozdrawiam wszystkich z Walencji!”

W grupie Bora-Hansgrohe jeździć będą także Paweł Poljański, Maciej Bodnar czy mistrz świata Peter Sagan.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password