Kolarstwo szosowe – BinckBank Tour: Lars Boom nowym liderem

Holender Lars Boom z grupy LottoNL – Jumbo wygrał 5. etap wyścigu BinckBank Tour i został nowym liderem.

Kolarze mieli dziś do pokonania 165 kilometrów po pagórkowatym terenie.  W sumie na trasie można było się doliczyć 18 wzniesień w tym słynny Cauberg. W ucieczce dnia, która uformował się już na samym początku etapu uczestniczyło siedmiu zawodników: Petr Vakoc (Quick-Step Floors), Jenthe Biermans (Team Katusha-Alpecin), Michael Hepburn (Orica-Scott), Gediminas Bagdonas (AG2R), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Elmar Reinders (Roompot-Nederlandse Loterij) i Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert). Przewaga dochodziła do 5 minut, jednak czym bliżej mety tym różnica zmniejszała się.

W peletonie mocno pracowała grupa BMC-Racing i 20 kilometrów przed ucieczka została zlikwidowana. 13 kilometrów przed metą uformowała się z przodu bardzo silna grupa z wieloma faworytami. Byli to m.in.: Peter Sagan (BORA-hansgrohe), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Lars Boom (LottoNL-Jumbo), Danny Van Poppel (Team Sky), Tim Wellens i Andre Greipel (Lotto-Soudal), Greg Van Avermaet (BMC), Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac), Michael Valgren (Astana), Alexis Gougeard, Olivier Naesen i Jan Bakelants (AG2R), Jasha Sutterlin (Movistar), Petr Vakoc i Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) Jens Keukeleire (Orica-Scott) i Tom Dumoulin (Team Sunweb).

W końcówce próbowali atakować Sagan i Dumoulin. Kolejnymi, którzy chcieli dzisiaj wygrać byli Stuyven i Bakelants. Wszystkie te próby były jednak nieskuteczne. Wydawało się, że ta mała grupa dojedzie w komplecie. Wtedy jeszcze na jeden atak zdecydował się Lars Boom. Holender nie oglądając się na całą resztę dojechał samotnie do mety i wygrał etap. Drugi był Sagan. Koszulkę lidera stracił Stefan Kueng, który przyjechał w grupie, która straciła 46 sekund. Tam gdzie kolarz BMC przyjechał Maciej Bodnar. Polak zajął dzisiaj 59. miejsce i spadł z 2. na 17. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu:

Klasyfikacja generalna:


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password