Kolarstwo szosowe – BinckBank Tour: Maciej Bodnar ponownie w czołówce!

Każda czasówka jest okazją na wysokie miejsce dla Macieja Bodnara. Na 2. etapie BinckBank Tour Bodnar był drugi podczas 9-kilometrowej jazdy na czas. Polak jest drugi w klasyfikacji generalnej tuż za zwycięzcą dzisiejszego etapu Stefanem Kuengiem.

Maciej Bodnar myślał o dzisiejszej czasówce już wczoraj. Kolarz Bora-hansgrohe przyjechał jako ostatni w peletonie i dzięki temu na trasę krętej, 9-kilometrowej czasówki ruszył jako drugi. Takie ustawienie spowodowało, że Bodnar wykonał swój przejazd jeszcze przed deszczem. Polski kolarz przejechał trasę dookoła Voorburga w 11 minut i 2 sekundy i objął prowadzenie.

Po suchej trasie jechał m.in. lubiący krótkie czasówki Stefan Kueng. Wysoki Szwajcar jako jedyny wykręcił lepszy czas od Bodnara. Kolarz BMC z czasem 10:58 wyprzedził Bodnara o 4 sekundy. Trzecie miejsce zajął Holender Tom Dumoulin. Zwycięzca Giro d’Italia był o 5 sekund wolniejszy od Kuenga i tym samym o sekundę wolniejszy od Polaka. Cała trójka jest teraz w korzystnej sytuacji przed kolejnymi etapami wyścigu. BinckBank Tour może rozstrzygać się na sekundy zdobyte bądź stracone na czasówce i bonifikatach, w tym na złotym kilometrze.

Większość zawodników straciła dzisiaj szanse na walkę o dobry czas przez padający deszcz. Śliska trasa spowodowała, że kolarze nie mogli ryzykować, a Tony Martin zaliczył upadek. Tym samym żaden zawodników w tym lider Peter Sagan nie dali rady wskoczyć do czołówki klasyfikacji. Słowak zajął 17. miejsce. Łukasz Wiśniowski zajął 65. miejsce.