Kolarstwo szosowe – BinckBank Tour: Tom Dumoulin triumfatorem

Tom Dumoulin wygrał siedmioetapowy wyścig BinckBank Tour. Holender na ostatnim etapie dojechał do mety na trzecim miejscu, przegrywając tylko z Belgami Jasperem Stuyvenem i Philippem Gilbertem. 

Na koniec ścigania w BinckBank Tour organizatorzy zafundowali kolarzom trudny etap o długości ponad 190 kilometrów wiodący z Essen do Garaardsbergen. W jego końcowej fazie było aż 9 podjazdów.  Co prawda nie były to szczyty niebotyczne, ale mogły jeszcze przewrócić klasyfikację generalną do góry nogami. Grupa lidera na zmiany jednak nie pozwoliła.

W ucieczce dnia jechało dziewięciu kolarzy: Martin, Viviani, Thomson, BoleReinders, Dehaes, Merlier, van Hecke i Rickaert. Peleton kontrolował jednak sytuację, nie pozwolił na odjazd większy niż 2.5 minuty. Kiedy było jasne, że tak liczna grupa do mety nie dojedzie, na kontratak zdecydowali się Martin i Viviani. Jednak i tak wszystko połączyło się na brukowanych podjazdach na 30 kilometrów przed metą.

Spokój nie trwał jednak długo. Na trudnych technicznie podjazdach i zjazdach zasadnicza grupa porwała się i rozciągnęła na dobre kilkaset metrów. Kolarze grupy lidera z Sunwebu pilnowali, by z przodu za długo nie gościł żaden z rywali, teoretycznie zagrażających Tomowi Dumolinowi.

Po samotnym ataku na 2 kilometry przed metą wygrał Belg Jasper Stuyven. Sekundy za nim finiszowali kolarze z grupy faworytów. Drugi był  Philippe Gilbert, a trzeci Tom Dumoulin, który oczywiście cieszył się najbardziej- ze zwycięstwa w całym wyścigu.

Maciej Bodnar, który na początku wyścigu był w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej dziś do mety dotarł ze strata ponad 8 minut do zwycięzcy. W klasyfikacji końcowej Polak był 60.

 


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Bartosz Szafran4871 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password