Kolarstwo szosowe – Tirreno-Adriatico: BMC wygrywa jazdę drużynową na czas

Włoch Damian Caruso może być najszczęśliwszym kolarzem po pierwszym etapie prestiżowego wyścigu Tirreno-Adriatico. Jego grupa – BMC Racing – okazała się najlepsza podczas jazdy drużynowej na czas, wypracowując swojemu liderowi minimalną przewagę nad resztą stawki.

Wyścig Tirreno-Adriatico składa się z siedmiu etapów. Na starcie pierwszego z nich stanęły 22 zespoły. Nie był to specjalnie wymagający dzień dla kolarzy. Trasa w Lido di Camaiore liczyła sobie zaledwie 22,7 kilometra. Jedyne utrudnienie polegało na tym, iż kolarze przejechali je w drużynach.

Najszybsi byli kolarze grupy BMC Racing, którzy do mety dotarli w czasie o 17 sekund lepszym od Quick-Stepu, który w dzisiejszej rywalizacji zajął drugie miejsce. Tyle też przewagi właśnie przed następnym etapem w klasyfikacji łącznej zawodów będzie miał Damian Caruso – Włoch, który w swoim „domowym” wyścigu lideruje amerykańskiej grupie.

Spośród pięciu Polaków, którzy przystąpili do wyścigu, najbardziej zadowolony po dzisiejszym etapie może być Tomasz Marczyński. Jego grupa – Lotto Soudal – zajęła bowiem 7. miejsce ze startą 52 sekund do zwycięzców. Nieco gorzej poradziły sobie Bora i Sky. Pierwsza z nich, w barwach której wystartowało aż trzech polskich kolarzy – Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański – z nieco przeszło minutową stratą zanotowała 15. czas przejazdu. 18. miejsce zajęła natomiast grupa Sky, którą reprezentuje między innymi Michał Kwiatkowski.