Kolarstwo szosowe – Boels Rental Ladies Tour: Niewiadoma trzecia na ostatnim etapie

Katarzyna Niewiadoma zajęła 3. miejsce na ostatnim 6. etapie wyścigu Boels Rental Ladies Tour. Polka była dzisiaj bardzo aktywna, podobnie jak zwyciężczyni etapu Janneke Ensing. Cały wyścig wygrała Annemiek van Vleuten.

Ostatni etap wyścigu Boels Rental Ladies Tour odbywał się dookoła Sittard i był ostatnią szansą na zmiany w klasyfikacji generalnej. Dla zawodniczek nieco tracących w klasyfikacji generalnej tj. Katarzyna Niewiadoma była to szansa na zwycięstwo etapowe. Polka razem z Holenderką Janneke Ensing zaatakowały 60 kilometrów przed metą i dojechały do dużej ucieczki.

Reprezentantka Polski zdecydowała się nawet na samotny atak, ale została dogoniona przez Ensing i Lucindę Brand. Ensing z grupy Ale Cipollini postawiła wszystko na jedną kartę i zaatakowała. Szczęśliwa Holenderka samotnie dojechała do mety 30 sekund przed drugą Brand i 35 sekund przed trzecią Niewiadomą. Małgorzata Jasińska była 31.

Faworytki przyjechały razem, więc wyścig wygrała Annemiek van Vleuten z Orica Scott. Drugie miejsce zajęła Anna van der Breggen. Trzecia była kolejna Holenderka Ellen van Dijk. Niewiadoma awansowała na 7. pozycję. Małgorzata Jasińska zajęła 29. miejsce.