Kolarstwo szosowe – Boels Rental Ladies Tour: Przedostatni etap po holendersku

Holenderska sobota na holenderskim wyścigu – tak najkrócej można podsumowac piąty etap Boels Rental Ladies Tour. Wygrała go Anna van der Breggen, liderką pozostaje Annemiek van Vleuten. Awans w klasyfikacji zanotowała Katarzyna Niewiadoma.

Przedostatni etap wyścigu Boels Rental Ladies Tour liczył 135.5 kilometra i wiódł ze Stramproy do Vaals. N atrasie usytuowamo liczne limbuskie wzgórza, które miały mocno porozdzielać startujące w wyścigu kolarki i ewentualnie dokonać przetasowań w klasyfikacji generlanej.

I tak się stało, bardzo szybko peleton podzielił sie na grupy, które w różnym tempie podążały do mety. Na trasie mieliśmy mnóstwo przetasowań, wielososbowych ucieczek, samotnych odjazdów. W hacach uczestniczyła aktywnie Małgorzata Jasińska. Niemal przez cały czas ktoś atakował, ktoś gonił, a ktoś odrabiał straty poniesione na niewielkich, a jednak wymagających wzniesieniach, które zdominowały drugą część etapu. W czołówce przez cały czas widoczne były i liderki wyścigu i te, które miały o co walczyć w klasyfikacji generalnej.

Ostatecznie do mety we dwie dotarły Anna van der Breggen i liderka Annemiek van Vleuten, która skutecznie uniemożliwiała swojej rodaczce, ale jednocześnie głównej rywalce do końcowego triumfu w wyścigu, odrobienie strat w klasyfikacji generalnej. Na mecie nieznaczenie lepsza okazała się der Breggen. Trzecia linię mety na czele licznej grupy przecięła kolejna Holenderka, Amy Pieters, do czołowej dwójki tracąc 48 sekund. Van Vleuten utrzymala pozycję liderki wyścigu, za nią jest der Breggen.

W drugiej grupie, tej, która straciła do triumfatorki 48 sekund była Katarzyna Niewiadoma, która dzięki temu przesunęła się na 11. miejsce w generalce. Jasińska straciła blisko 3 minuty i jest obecnie 30.


Wyniki etapu:
1. Anna van der Breggen (Holandia)
2. Annemiek van Vleuten (Holandia)
3. Amy Pieters (Holandia) +0.48
4. Janneke Ensing (Holandia) +0.48
5. Ruth Winder (USA) +0.48
6. Eugenie Duval (Francja) +0.48
…  17. Katarzyna Niewiadoma +0.48
… 32. Małgorzata Jasińska +2.52

Klasyfikacja generalna:
1. Annemiek van Vleuten (Holandia)
2. Anna van der Breggen (Holandia) +0.43
3. Ellen van Dijk (Holandia) +1:03
4. Lisa Brennauer (Niemcy) +1.24
5. Linda Villumsen (Australia) +1.49
6. Chantal Blaak (Holandia) +1.55
… 11. Katarzyna Niewiadoma +2.43
… 30. Małgorzata Jasińska +6.09

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password