Kolarstwo szosowe – Crescent Vargarda: Zwycięstwo Lotty Lepisto

Finka Lotta Lepisto (Cervelo-Bigla) po finiszu z kilkunastoosobowej grupy wygrała jednodniowy wyścig Crescent Vargarda. W Szwecji startowały także Polki Katarzyna Niewiadoma, Małgorzata Jasińska, Anna Plichta i Eugenia Bujak.

Dwa dni temu również w Vargardzie rozegrano niezaliczaną do World Touru jazdę drużynową na czas. Najlepsze okazały się zawodniczki Boels Dolmans Team. Na podium znalazły się również zespoły Cervelo Bigla i Canyon SRAM Racing. WM3 Energie z Niewiadomą i Plichtą zajął 7. miejsce, BTC City Ljubljana z Bujak 10. miejsce, a Cylance Pro Cycling z Jasińską 13. miejsce.

Trasa dzisiejszego wyścigu ze startu wspólnego wynosiła 141 kilometrów. Klasyk odbywał się na 2 rundach: dłuższej o długości 53 kilometrów z 4 odcinkami szutrowymi oraz krótszej o długości 11 kilometrów.

W ucieczce dnia znalazły się: Sabrina Stultiens (Sunweb), Lisa Klein (Cervélo-Bigla Pro Cycling), Romy Kasper (Alé Cipollini), Kim de Baat (Lensworld – Kuota), Alexandra Nessmar (Szwecja), Grace Brown (Australia), Alexis Ryan (Canyon SRAM Racing), Moniek Tenniglo (WM3 Energie), Amanda Spratt (Orica-Scott), Chantal Blaak (Boels Dolmans Team) i Giorgia Bronzini (Wiggle High5). Odjazd został złapany na 24 kilometry przed metą.

Potem wiele zawodniczek zdecydowało się na atak. Były to główne kolarki Boels Dolmans Team, czujna była także Katarzyna Niewiadoma. Ostatecznie doszło do finiszu z niedużej grupy. Najszybsza była Finka Lotta Lepisto (Cervelo Bigla). Druga była mistrzyni Europy Holenderka Marianne Vos (WM3 Energie), a trzecia Kanadyjka Leah Kirchmann (Sunweb).

Najlepsza z Polek Katarzyna Niewiadoma zajęła 13. miejsce. Eugenia Bujak uplasowała się na 18. miejscu. Anna Plichta była 99., a Małgorzata Jasińska nie ukończyła wyścigu.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!