Kolarstwo szosowe – Criterium du Dauphine: Pierwsze zwycięstwo Bauhausa

Piąty etap Criterium du Dauphine padł łupem Niemca Phila Bauhausa. Na pozycji lidera bez zmian. Michał Kwiatkowski przyjechał na metę z czołówką wyścigu.

Dzisiejszy etap liczył 175,5 kilometra i wiódł z La Tour-de-Salvagny do Macon. Organizatorzy określili go jako płaski, choć równie dobrze mogli uznać ten odcinek za pagórkowaty, ponieważ kolarze mieli do pokonania 4 premie górskie czwartej kategorii, jedną trzeciej i jedną drugiej.

Po pierwszej z tych premii uformowała się dziś ucieczka. Pierwsza próba się nie udała, ale druga już owszem. Najpierw od peletonu odskoczył Julien El Fares (Delko Marseille). Później dojechali do niego Koen Bouwman (Lotto Jumbo), Dylan van Baarle (Cannondale) i Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert). Ta czwórka rozdzieliła między sobą wszystkie dzisiejsze premie.

Na piętnaście kilometrów przed metą uciekał już tylko van Baarle. Jednak on również został wchłonięty przez peleton na 6 kilometrów przed metą. Finisz był sprinterski i padł łupem 22-letniego Niemca Phila Bauhausa (Sunweb), dla którego jest to pierwsze zwycięstwo w cyklu UCI World Tour. Na mecie wyprzedził Arnaud Demare’a z FDJ i Brayana Couqarda z Direct Energie.

Liderem wyścigu wciąż jest Thomas de Gendt (Lotto Suodal). Michał Kwiatkowski dziś przyjachał jako 24. bez straty czasowej i w klasyfikacji generalnej jest 40. ze stratą 2’52”.

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password