Kolarstwo szosowe – Criterium du Dauphine: Życiowy sukces Koena Bouwmana

Holender Koen Bouwman wygrał 3. etap wyścigu Criterium du Dauphine. Kolarz Lotto Jumbo był najlepszy z 6-osobowej ucieczki. Liderem nadal jest Thomas de Gendt.

Trzeci etap zmagań w Delfinacie pomimo 4 premii górskich był przeznaczony dla sprinterów. Jednak okazało się, że do mety przed peletonem dojechała ucieczka. Utworzyli ją: Holender Koen Bouwman, Amerykanin Alexey Vermeulen (obaj Lotto Jumbo), Francuz Quentin Pacher, Litwin Edwaldas Siskewicius (obaj Delko Marseille), Francuz Bryan Nauleau (Direct Energie) i Belg Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert).

Chociaż peleton momentami za sprawą grup sprinterskich szaleńczo gonił odjazd, to ostatecznie postanowił odpuścić ucieczkę. Lotto Jumbo i Delko Marseille mające w odjeździe po 2 kolarzy rozegrało końcówkę zespołowo. Lepiej zrobili to Amerykanin i Holender z holenderskiej grupy. Najpierw Vermeulen dyktował tempo, a potem Bouwman zaatakował. Drugi był Edwaldas Siskewicius, a trzeci Frederik Backaert.

Michał Kwiatkowski na dzisiejszym etapie podobnie jak na 2 poprzednich osłaniał Christophera Froome’a. Dzisiaj Polak zajął 39. miejsce. W klasyfikacji generalnej Belg de Gendt prowadzi o 48 sekund przed Francuzem Domontem i o minutę i 3 sekund nad Włochem Ulissim. Kwiatkowski ze stratą minuty i 9 sekund jest 21.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password