Kolarstwo szosowe – Cycliste de Montreal: Ulissi zwycięża w kanadyjskim klasyku

Za nami emocjonujący, 205-kilometrowy wyścig w Montrealu. Było wiele ucieczek, dużo wzajemnego szachowania i ekscytująca walka na finiszu. Ostatecznie po przekroczeniu mety triumfował Diego Ulissi.

Już na początku Cycliste de Montreal doszło do ucieczki, na którą zdecydowali się Matteo Dal-Cin i Ben Perry. Pomimo iż nie było większych szans powodzenia, obaj kolarze z animuszem ruszyli do przodu, wypracowując sobie ponad trzyminutową przewagę nad resztą stawki.

Przez dłuższy czas właśnie ta dwójka trzymała się na prowadzeniu, które musiała oddać dopiero na 80 kilometrów przed metą. Na tym etapie wyścigu zaczęły się również mniejsze ucieczki i akcje zaczepne, a także zwiększanie tempa peletonu, które miało na celu rozerwać stawkę.

Na poważniejsze ruchy kolarze odważyli się jednak dopiero na 20 kilometrów przed metą, kiedy to w ucieczkę zabrało się aż dziewięciu zawodników. Gdy okazało się, że ich przewaga nad peletonem rośnie i możliwe jest, iż uda im się dojechać do mety, ruszyli za nimi również inni zawodnicy, chcący nawiązać walkę o zwycięstwo.

Pogoń była szybka i zorganizowana, jednak również prowadzący nie zamierzali odpuszczać. Zwiększenie tema z ich strony okazało się jednak niezbędne, lecz wiązało się z zostawieniem kilku zawodników z tyłu. Ostatecznie do finiszu przystąpiło najsilniejszych sześciu.

Spośród nich najszybszym okazał się Kolumbijczyk Diego Ulissi, który jako pierwszy przekroczył metę. Tuż za nim dojechali również Jesus Herrada i Tom Slagter.


Wyniki Cycliste de Montreal:
1. Diego Ulissi (UAE)
2. Jesus Herrada (Movistar)
3. Tom-Jelte Slagter (Cannondale–Drapac)
4. Jan Bakelandts (AG2R)
5. Bauke Mollema (Trek–Segafredo)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password