Kolarstwo szosowe: Druga wygrana Katarzyny Pawłowskiej

Jak dotąd Katarzyna Pawłowska nie ma sobie równych w wyścigu rozgrywanym w Ardeche. Po wygranym pierwszym etapie Polka triumfowała również na drugim odcinku. Rzecz jasna Pawłowska pozostaje na pozycji liderki klasyfikacji generalnej. To nie koniec, bo druga dzisiaj była Małgorzata Jasińska.

Drugi etap z Privas do Villeneuve de Berg liczył niecałe 134 kilometry długości. Największe trudności czekały na zawodniczki na początku zmagań, gdzie zaplanowany był podjazd pod Col de Montivernoux. Na wzniesieniu zlokalizowana została również meta.

Podobnie jak wczoraj najszybsza była Katarzyna Pawłowska. Polka jeżdżąca również na torze wyprzedziła Małgorzata Jasińska z Ale Cipollini i Włoszkę Sorayę Paladin z Top Girls Fassa Bortolo. Zawodniczka Boels – Dolmans Cycling Team pozostała liderką Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche.

Jutrzejszy etap będzie piekielnie trudny. Ostatnie 15 kilometrów odcinka liczącego niecałe 95 km to wspinaczka na słynne Mont Ventoux. Powinien być to decydujący odcinek wyścigu w departamencie Ardeche. Wyścig zakończy się we wtorek 6 września.

Wyniki 2. etapu:

1. Katarzyna Pawłowska (Polska) Boels – Dolmans Cycling Team
2. Małgorzata Jasińska (Polska)  Ale Cipollini tsc.
3. Soraya Paladin (Włochy) Top Girls Fassa Bortolo tsc.

Klasyfikacja generalna: 

1. Katarzyna Pawłowska (Polska) Boels – Dolmans Cycling Team
2. Soraya Paladin (Włochy)  Top Girls Fassa Bortolo tsc.
3. Alise Jackson (Kanada) Twenty 16 – Ridebiker tsc.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password