Kolarstwo szosowe – East Bohemia Tour: Czeski triumf Kamila Zielińskiego

Kamil Zieliński z grupy Domin Sport wygrał rozgrywany w Czechach wyścig East Bohemia Tour. Polski kolarz był drugi na 1. etapie oraz wygrał 2. etap.

Dwudniowa etapówka rozgrywana była w kraju hradeckim na północy Czech. Pierwszy etap o długości 170 kilometrów prowadził dookoła miasta Lazne Belohrad. Po finiszu z peletonu wygrał Krister Hagen. Norweg z Team Coop „na kresce” wyprzedził Kamila Zielińskiego i Czecha Aloisa Kankovskiego (Elkov-Author). W pierwszej dziesiątce uplasowało się również 4 innych Polaków. Byli to 4. Sylwester Janiszewski, 7. Marek Rutkiewicz (obaj Wibatech Fuji), 9. Paweł Bernas (Domin Sport) i 10. Mateusz Komar (Voster Uniwheels).

Drugi etap dookoła Opocna liczył 171 kilometrów i podobnie jak pierwszy zakończył się sprinterskim finiszem. Tym razem Kamil Zieliński nie miał sobie równych. Najbliżej pokonania zwycięzcy całego wyścigu był Sylwester Janiszewski z Wibatech Fuji. Bartłomiej Matysiak był 4., Michał Podlaski 7., a Paweł Cieślik 9. W klasyfikacji generalnej Zieliński o 4 sekundy pokonał Hagena i o 11 sekund Janiszewskiego. Zieliński wygrał także klasyfikację punktową. Najlepszym góralem został Jarosław Marycz.

Klasyfikacja generalna:

1. Kamil Zieliński (Polska, Domin Sport)
2. Krister Hagen (Norwegia, Team Coop) + 0:04
3. Sylwester Janiszewski (Polska, Wibatech Fuji) + 0:11
4. Trond Trondsen (Norwegia, Team Sparebanken) + 0:13
5. Paweł Cieślik (Polska, Elkov Author) + 0:13
6. Michał Podlaski (Polska, Voster Uniwheels) + 0:14

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password