Kolarstwo szosowe – Giro dell’Emilia Donne 2016: Katarzyna Niewiadoma w „10-tce”

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) zajęła 8. miejsce w trzeciej edycji kolarskiego wyścigu Giro dell’Emilia. W peletonie dominowały reprezentacje krajowe, a w peletonie nie zabrakło sporej liczby reprezentantek Polski. Wyścig wygrała Włoszka Elisa Longo Borghini (Wiggle High5). 

Obok Niewiadomej w swoim teamie jechały też Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Anna Plichta i Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Reprezentację Polski stanowiły z kolei Katarzyna Pawłowska, Aurela Nerlo, Nikol Płosaj, Dorota Przęzak, Alicja Ratajczak i Ewelina Szybiak. Polki nie odegrały jednak czołowej roli w tym wyścigu.

Trasa wyścigu zdecydowanie pasowała kolarkom lepiej spisującym się w górach. Zawodniczki jechały pętlę wokół słynnej Bolonii, w końcówce mierząc się z podjazdem na drodze św. Łukasza (średnio 10%). Longo Borghini wygrała już ten wyścig przed rokiem. Tym razem – na ostatnim podjeździe – w pokonanym polu zostawiła reprezentantkę RPA Asleigh Moolman Pasio (Cervelo-Bigla) oraz Białorusinki Aleny Amialiusik (Canyon-SRAM).

KLASYFIKACJA:

1. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)
2. Asleigh Moolman Pasio (Cervelo-Bigla)
3. Alena Amialiusik (Canyon-SRAM)
4. Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano)
5. Anna Van Der Breggen (Rabobank Liv)
6. Katrin Garfoot (Reprezentacja Australii)
7. Edwige Pitel (SC Michela Fanini)
8. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv)
9. Christine Majerus (Reprezentacja Luksemburga)
10. Tatiana Guderzo (Reprezentacja Włoch)

 

Radosław Kępys488 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password