Kolarstwo szosowe – Giro d’Italia: Etap 7. dla Ewana

Australijczyk Caleb Ewan został zwycięzcą 7. etapu Giro d’Italia z Castrivollari do Alberobello. Kolarz teamu Orica-Scott o centymetry wyprzedził na mecie Fernando Gavirię i Sama Bennetta.

Kolarze mieli dziś do pokonania liczący 224 kilometry sprinterski etap wzdłuż południowego wybrzeża morza śródziemnego. Był to raczej płaski odcinek, przeznaczony dla sprinterów. Zaraz po starcie ostrym od peletonu oderwała się trzyosobowa grupka uciekinierów. Znaleźli się w niej Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice), Dmitrij Kozonczuk (Gazprom Rusvelo) i Giuseppe Fonzi (Willier Triestina).

Niestety już na 36 kilometrze z powodu problemów technicznych odpadł z tej trójki Ponzi. Pozostała dwójka długo uciekała, zbierając po drodze premie lotne i górską. Pierwszy lotny finisz, w Massafra, na 139 kilometrze wygrał Kozonczuk. Łupem Rosjanina padła też druga taka premia, w Martina Franca 30 kilometrów dalej. Umieszczoną mniej więcej w połowie drogi między nimi premię górską Bosco Delle Pianelle wygrał Fonzi. Ucieczka została wchłonięta przez peleton na 18 kilometrów przed metą.

Etap po sprinterskim finiszu wygrał Caleb Ewan (Orica-Scott), który dosłownie o kilka centymetrów wyprzedził Fernando Gavirię (Quick-Step Floors) i Sama Bennetta (Bora-Hangrohe).

Różową koszulkę lidera i białą koszulkę najlepszego kolarza do lat 25 utrzymał Bob Jungels (Quick-Step Floors). Koszulkę cyklamenową wciąż może założyć Gaviria, a niebieską Polanc.

Najwyżej z Polaków uplasował się Tomasz Marczyński (Lotto-Sudal), który był 59., ze stratą 11 sekund do zwycięzcy. Na 86. miejscu był Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), a na 88. Michał Gołaś (Team Sky). Obydwoje stracili do Ewana 17 sekund. Ze stratą 32 sekund, na 121. miejscu przyjechał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki etapu:

Klasyfikacja generalna:

Było bardzo ciasno na mecie

Jungels najwyraźniej lubi otwierać szampana

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password