Kolarstwo szosowe – Giro d’Italia: Fernando Gaviria po raz trzeci

Kolumbijczyk Fernando Gaviria z grupy Quick Step Floors okazał się najszybszy na 12. etapie tegorocznego Giro d’Italia. Było to już jego trzecie zwycięstwo. Liderem pozostal Tom Dumoulin (Sunweb). 

Kolarze mieli dzisiaj do pokonania 229 kilometrów z z Forlì do Reggio Emilia. Na trasie czekały z dwie górskie premie. Na jednej z nich punkty zdobył Omar Fraile (Dimension Data). To dało mu prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego „górala”.

W ucieczce uczestniczyło trzech kolarzy: Sergey Firsanov (Gazprom – Rusvelo) i Marco Marcato (UAE Team Emirates) i Mirco Maestri (Bardiani CSF). Ich przewaga sięgała 7 minut. Jednak im bliżej mety, tym peleton dyktował mocniejsze tempo niwelując straty. 30 kilometrów przed metą przewaga prowadzącej trójki wynosiła już tylko 1:30 i jasne się stało, że akcja nie przyniesie skutku. 7 kilometrów przed końcem wszyscy jechali już razem.

Na finiszu najszybszy okazał się ponownie Fernando Gaviria, który wyprzedził Włocha Jakuba Mareczko (Wilier Triestina). Trzeci był Irlandczyk Sam Bennett (Bora-Hansgrohe). Na wysokim, 13. miejscu uplasował się Maciej Paterski. Michał Gołaś był 70., Tomasz Marczyński 81., Łukasz Owsian 85., a Marcin Białobłocki 178. W klasyfikacji generalnej nie nastąpiły żadne zmiany.

Klasyfikacja 12. etapu

Klasyfikacja generalna

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password