Kolarstwo szosowe – Giro d’Italia: Silvan Dillier bohaterem dnia

Szwajcar Silvan Dillier z grupy BMC Racing Team wygrał 6. etap tegorocznego Giro d’Italia po całodniowej ucieczce. Liderem pozostał Luksemburczyk Bob Jungels (Quick-Step Floors).

Kolarze mieli do pokonania dzisiaj 217 kilometrów po niezbyt trudnym terenie. Już na samym początku etapu do ucieczki zabrało się pięciu śmiałków:  Lukas Pöstlberger (BORA – Hansgrohe), Silvan Dillier (BMC Racing Team), Jasper Stuyven i Mads Pedersen (obaj Trek – Segafredo) oraz Simone Andreetta (Bardiani – CSF). Niestety pomimo prób nie udało się to żadnemu z kolarzy naszej grupy CCC Sprandi Polkowice. Współpraca w ucieczce układa się bardzo dobrze i przewaga nad peletonem sięgała prawie 9 minut.

50 km. przed metą główna grupa traciła około 5 minut i był to ostatni dzwonek aby pomyśleć o dogonieniu piątki kolarzy. Na kolejnych kilometrach przewaga szybko nie topniała, co zwiększało szanse powodzenia na zwycięstwo etapowe kogoś z ucieczki. Na ostatniej górskiej premii (24 km. przed metą) peleton tracił 3 minuty i sprinterzy mogli zapomnieć o triumfie.

Pierwszy z ucieczki odpadł Pedersen, który pracował dla Stuyvena, Tempa nie wytrzymał również Andreetta i jasne się stalo, że o zwycięstwo powalczy trójka kolarzy. Na ostatnich metrach pierwszy zaatakował Dillier, a za nim podążył Stuyven. Szwajcar nie dał się objechać i minimalnie na mecie był szybszy od Belga. Peleton 39 sekund przyprowadził Michael Woods (Cannondale-Drapac).

Najwyższe miejsce z Polaków zajął Tomasz Marczyński, który był 33. Maciej Paterski był 67., Michał Gołaś 135. Łukasz Owsian 137., a Marcin Białobłocki 165. W klasyfikacji generalnej Tomasz Marczyński jest 36. ze stratą 5 minut i 31 sekund.

Klasyfikacja 6. etapu i generalna

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password