Kolarstwo szosowe – Giro Rosa: Lotta Lepisto najlepsza na 6. etapie

Finka Lotta Lepisto z grupy Cervelo-Bigla była najlepsza na 6. etapie prestiżowego wyścigu kolarskiego kobiet – Giro Rosa. Finisz odbył się z peletonu, więc w klasyfikacji generalnej nie zaszły poważne zmiany. 

6 etap wyścigu Giro Rosa 2017 miał wybitnie płaski profil i prowadził wokół Roseto Degli Abruzzi, gdzie zlokalizowano zarówno start, jak i metę. Zawodniczki miały do przejechania 116 kilometrów, a więc po wczorajszym etapie jazdy indywidualnej na czas, dziś znowu panie były przygotowane na dłuższe ściganie.

Przez większą część odcinka zawodniczki jechały w jednej grupie, a pierwsza poważna ucieczka utworzyła się na 25 kilometrów przed metą. Tworzyły ją Hannah Barnes, Sofia Bertizzolo i Soraya Paladin. Ucieczka trzymała się z przodu ponad 10 kilometrów, ale też została dościgniona i było wiadomo, że etap rozstrzygnie się ze sprinterskiego finiszu. Najlepiej rozegrał go zespół Cervelo-Bigla, gdyż zwyciężczynią została brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze Lotta Lepisto. Drugie miejsce zajęła Coryn Rivera, a jako trzecia metę minęła Giorgia Bronzini. Najlepszą z Polek była dziś 11. Katarzyna Niewiadoma, której policzono 3 sekundy gorszy czas od zwyciężczyni. Eugenia Bujak była 36., Małgorzata Jasińska zajęła 57. miejsce, a 140. lokata przypadła Annie Plichcie.

W klasyfikacji generalnej wyścigu nie zaszły poważne zmiany, gdyż na mecie oglądaliśmy finisz całego peletonu, z liderką wyścigu Anną Van der Breggen, która o ponad 1,5 minuty wyprzedza Annemiek Van Vleuten. Katarzyna Niewiadoma nadal zajmuje 6. lokatę.

Wyniki:

1. Lotta Lepisto – Finlandia – Cervelo-Bigla Pro Cycling Team
2. Coryn Rivera – USA – Team Sunweb
3. Giorgia Bronzini – Włochy – Wiggle High5
4. Roxane Fournier – Francja – FDJ
5. Elena Cecchini – Włochy – Canyon Sram Racing
6. Maria Giulia Confalonieri – Włochy – LensWorld Kuota
7. Emilie Moberg – Norwegia – Hitec Products
8. Anna Van Der Breggen – Holandia – Boels Dolmans Cycling Team
======================================================
11. Katarzyna Niewiadoma – Polska – WM3 Pro Cycling Team
36. Eugenia Bujak – Polska – BTC City Ljubljana
57. Małgorzata Jasińska – Polska – Cylance Pro Cycling
140. Anna Plichta – Polska – WM3 Pro Cycling Team

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password